Місія інституту

ВІРА І РОЗУМ (Fides et Ratio) – наче два крила, на яких людський дух підноситься до споглядання істини. Сам Бог прищепив людському серцю прагнення до пізнання істини, остаточною метою якого є пізнання Його самого, щоб людина, пізнаючи й люблячи Його, могла осягнути повноту істини про себе.

Йоан Павло ІІ, енцикліка «Fides et Ratio»

Інститут Богословських Наук Непорочної Діви Марії – це вищий навчальний заклад Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви.

Початки історії інституту сягають катехитичних курсів (1992-1997 рр.), які започаткував єп. Ян Ольшанський (1919-2003) для мирян у приміщенні Вищої Духовної Семінарії Святого Духа в Городку. До цієї справи долучився о. Андрій Мацьонг (1952-2007), священник Люблінської дієцезії (Польща).

30 липня 1997 року катехитичні курси стали спочатку Богословсько-Катехитичним Інститутом, а згодом Інститутом Релігійних Наук, де студенти вивчали богослов’я у чотирьох спеціалізаціях: катехитично-педагогічна, подружньо-сімейна, музично-літургійна і суспільні комунікації.

Першим ректором було призначено о. Андрія Мацьонга (1997-2007), який у 1998 році зумів підписати умову про співпрацю із Папським Латеранським Університетом у Римі.

Сьогодні Інститут Богословських Наук Непорочної Діви співпрацює з Люблінським Католицьким Університетом Йоана Павла ІІ. Наступник о. Андрія Мацьонга, о. ректор Владислав Зарічний (2007-2012) підписав першу 5-річну співпрацю із ЛКУ у 2012 році, натомість його наступник о. ректор Віктор Білоус (2012-2018), у 2017 році продовжив подальшу співпрацю із вище згаданим Університетом.

Місія інституту – це передусім формація мирян для служіння у різних церковних середовищах. Формування мирян відбувається у людському, інтелектуальному, духовному, душпастирському напрямках. Саме тому в інституті вивчають богослов’я у чотирьох спеціалізаціях, які охоплюють катехизацію, працю з сім’ями, засоби масової комунікації й сакральну музику.

Поділитися: