Основоположники інституту

Єпископ Ян Ольшанський

Народився 14 січня 1919 року в селі Гута Бродська.

1938 – 1942 роках навчався у Львівській Духовній Семінарії, після чого отримав священицький сан з рук архиєпископа Болеслава Твардовського.

Був призначений вікарієм парафії в Качанівцях, пізніше адміністратором парафії в Городку на Поділлі, працював катехитом у Львівському катедральному соборі.

З 1945 по 1959 рр. виконував душпастирські обов’язки в Городку на Поділлі, після чого був направлений до с. Маниківці згідно наказу комуністичної влади, де у винятково важких умовах служив вірним до 1991 року.

16 січня 1991 року був призначений єпископом-ординарієм Кам’янець-Подільської єпархії Римо-Католицької Церкви. Він був 60-тим єпископом в історії цієї єпархії.

15 жовтня 1991 р. завдяки його старанням відновила свою діяльність кам´янецька Вища Духовна Семінарія Святого Духа, яка нині знаходиться в Городку (Хмельницька обл.). Він також допоміг у відкритті понад 200 парафій.

В 1992 році заснував в Городку перші катехитичні курси, які провадив сам і залучав до викладів священиків – професорів Духовної Семінарії. Згодом курси стали трирічними з більш поширеною програмою. А в грудні 1998 року курсам надано статус Інституту.

4 травня 2002 року за власним проханням був звільнений від виконання обов’язків Ординарія єпархії.

23 лютого 2003 року помер в Кам’янці-Подільському і похований в кам’янецькому Катедральному соборі св. Петра і Павла.

Єпископ Ян Ольшанський мав 60 років священства, він був відкритий на потреби інших, особливо бідних та самотніх.


О. Андрій Мацьонг

Народився 21 листопада 1952 року у с. Вільколаз.

12 червня 1977 року був рукоположений у священики у м. Люблін.

Навчався у Люблінському Католицькому Університеті, де здобув ступінь  доктора богослов’я в галузі Катехитики.

1977 – 1979 рр. служив вікарієм в Казімежу Дольним, а в 1982 – 1986 рр. Духовним отцем у Вищій Духовній Семінарії в Любліні.

1986 – 1993 рр. був душпастирем академічної молоді в повізитковському храмі міста Любліна.

1993 рік –  після додаткового навчання у Салезянському римському Університеті, прибув в Україну. Після кількамісячної душпастирської праці у Летичеві став викладачем та вихователем Вищої Духовної Семінарії Кам’янець-Подільської єпархії.

З 1996 року був віце-ректором у справах контактів з Латеранським Університетом у Римі. Завдяки його старанням Вища Духовна Семінарія в Городку в серпні 1998 року здобула афіляцію до богословського відділу Латеранського Університету.

У 1993 році разом з о. Яном Ольшанським заснував катехитичні курси, які згодом стали Інститутом Богословських Наук, а о. Андрій Мацьонг – його першим ректором.

У 1998 році – Інститут стає Філією Латеранського Університету в Римі.

16 лютого 2007 року, після трагічної автокатастрофи, о. Андрій Мацьонг  відійшов до Бога.

О. Андрій Мацьонг опрацював програму катехизації дітей та молоді для римо-католицьких єпархій в Україні. Був головним редактором методичних посібників з катехизи для 1- 11 класів, що видані трьома мовами: українською, російською та польською.

Для багатьох людей о. Андрій залишився в пам’яті як приклад справжнього Господнього слуги, доброго духовного батька, чудового сповідника, вчителя та просто Людини з великої літери, Людини з високими людськими, духовними та інтелектуальними здібностями.

Поділитися: