Отець Генрих Мосінг: лікар і священник, який відвідував Поділля

Впродовж двох днів, 5-6 лютого, на базі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького проходила науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні проблеми епідеміології, мікробіології, гігієни та туберкульозу».

Аби обговорити вкрай актуальні питання сьогодення, до Львова з’їхалося понад 200 провідних науковців – епідеміологів, мікробіологів, фтизіатрів з усіх куточків України та з-за кордону. Серед учасників – представники Білорусі, Молдови, Польщі, Литви. Участь у конференції взяли участь також ректор Інституту Богословських Наук, о. Олег Жарук разом із викладачами інституту і Вищої Духовної Семінарії в Городку о. Василем Косіком і о. Віталієм Слободяном.

Ця конференція була приурочена двом ювілейним датам – 80-річчю створення Інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького та 110 річчю від дня народження видатного вченого-епідеміолога, одного із засновників інституту епідеміології у Львові, доктора медичних наук Генріха Мосінга.

Вітальним словом від імені керівництва ЛНМУ ім. Данила Галицького конференцію розпочав проректор із наукової роботи професор Андрій Наконечний. Він згодом і вручив відзнаки з нагоди ювілею найкращим співробітникам НДІ епідеміології та гігієни.

Доктор Генріх Мосінг був не лише талановитим вченим, який брав безпосередню участь у створенні вакцини від черевного тифу. Він був  ще й священником і впродовж багатьох років провадив місіонерську та душпастирську діяльність не тільки у Львові, але також на Поділлі. Про цю його іпостась служіння ближнім «людини великого милосердя» говорив у своєму виступі  Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької церкви Мечислав Мокшицький.
 
Зі словами вітання до присутніх звернулися і гості конференції: Еліза Дворкевич – Генеральний консул Республіки Польща у Львові, Світлана Гнатуш – професор, голова Львівського відділення товариства мікробіологів України, завідувачка кафедри мікробіології ЛНУ ім. І.Франка,  Леонід Шафран – професор, перший заступник директора ДП «Український НДІ медицини транспорту МОЗ України», інші запрошені.  Серед іншого на конференції відбулася презентація книги «Видатний епідеміолог ХХ сторіччя Генріх Мосінг (сторінки наукового життя)», авторства директора НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького, професора, доктора медичних наук Бориса Кузьмінова.
 
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *