Симпозіум у Городку: «Від радості Євангелія до радості любові у родині»

«Від радості Євангелія до радості любові у родині» — тема ХХ катехитичного симпозіуму, що відбувся у Городку, в Інституті Богословськтх Наук Непорочної Діви Марії.

Отець Віктор Білоус, ректор Інституту й організатор симпозіуму, розповів CREDO про перебіг заходу, про доповідачів і теми, що були озвучені, а також поділився своїми особистими враженнями.

— Що надихнуло присвятити симпозіум саме такій темі?  

— Папа Франциск видав дві адгортації (документи, що є плодом Синоду єпископів), і кожна з них має у назві слово радість: «Радість Євангелія» та «Радість любові». От ми і поєднали. Особливо нам хотілося поговорити про любов у сім’ї, бо адгортація «Радість любові» спричинила неабиякий шум у медіях і суспільстві. Та й тема сім’ї в принципі завжди актуальна.

— Кого Ви запросили виголошувати конференції і як усе відбувалося?

— Ми не запрошували доповідачів з-за кордону, покликали всіх своїх: людей, які працюють у душпастирстві родин — парохів, катехитів, задіяних у роботі з сім’ями у нашій дієцезії. Симпозіум тривав півтора дні. Було виголошено вісім доповідей і проведено п’ять майстер-класів.

Особисто я говорив про актуальність адгортації «Радість любові». Пані Тереза Андрущишин розповідала про те, як працює душпастирство родин у нашій дієцезії. Єпископ Радослав Змітровіч, голова Комісії у справах сім’ї, говорив про важливість якісного приготування до Таїнства Подружжя. Отець Павло Гончарук — настоятель парафії, він говорив про те, як має відбуватися формація сімей, не залучених у жодний рух при парафії. Отець Сергій Хитрий говорив про важливість катехизи для сім’ї. Також усі учасники мали змогу взяти участь щонайменше у двох із трьох майстер-класів на вибір: 1. Подружні кризи та способи долання конфліктів — його проводила п. Юля Олійник; 2. Праця з сім’ями учасників АТО — проводила с. Неля Куцак; 3. Про те, як допомагати при втраті дитини у лоні матері, при безплідді, та про надання підтримки у контексті сучасних українських реалій — говорила п. Вероніка Коляновська.

Були дискусії, запитання, тести, презентації.

Друга частина — два майстер-класи, один з яких провела Віта Казмірова, докторант Люблінського Католицького Університету, на тему сімей із залежностями, а п. Тереза Андрущишин говорила про те, як гідно та спокійно розмовляти з дітьми й підлітками про любов і статевість.

Наступного дня під керівництвом ректора семінарії о. Олександра Язловецького ми розглядали тему душпастирства розлучених. Тема делікатна, пікантна й цікава — саме на ній найбільше наголошували всі засоби масової інформації під час симпозіуму та після виходу адгортації.

Наступна лекція, яку провів о. Микола Мишовський, була присвячена душпастирству чоловіків — викликам і потребам, які існують у цій сфері. Також виступив п. Олександр Муляр, секретар дієцезіяльного Карітасу — він говорив про допомогу родинам у потребі.

На завершення ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський скерував до нас своє слово.

— Які ваші враження як організатора: чи все вдалося втілити?

— Я дуже задоволений тим, як усе відбулося — починаючи від складання плану і до його реалізації. Дуже радий та вдячний, що до цього підключилися о. Микола Мишовський, п. Тереза Андрущишин та п. Віта Казмирова, о. Сергій Хитрий. Я вдячний, що вони знайшли час і ми змогли двічі зустрітися, щоб все обговорити. Все пройшло дуже добре. Учасників було близько 90 осіб (звісно, хотілось би більше); також було декілька сімей. Крім того, ми отримали чудові відгуки від самих учасників, а це особливо тішить.

— Дякую. Бажаю подальших успіхів!

Джерело: CREDO

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *