Слово ректора Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії на Різдво-2019

« Ангел же сказав їм: « Не бійтесь,

бо я звіщаю вам велику радість,

що буде радістю всього народу:

народився вам у місті Давидовім

Спаситель, він же Христос Господь»

Мк 2, 10-11

Слово ректора Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії на Різдво-2019

Вельмишановні викладачі!

Дорогі добродії і жертводавці!

Любі студенти і випускники нашого Інституту!

У цей радісний час, коли ми усі разом у своїх сім’ях сідаємо до вігілійної вечері, щоб ділитися білим хлібом – облаткою, складаючи один одному різдвяні побажання, хочу долучитися із своїми побажаннями і радісно вигукнути – Христос народився! Славімо Його!

Ця радісна звістка має переповнювати серце кожної віруючої людини – Бог став одним із нас, Бог прийняв наше тіло, Бог запрагнув бути серед своїх… Сьогодні напевно варто роздумувати над тим: що для мене означає Різдво? Як я розумію цю подію? Папа Бенедикт XVI роздумуючи про таємницю Втілення Божого Слова говорив так: «Різдво означає зупинитися та споглядати оце Дитя, Таємницю Бога, Який в покорі та убогості став людиною, але, понад усе, означає знову прийняти до свого серця цю Дитину, яка є Христом Господом, щоб жити Його життям, вчинити так, щоб його почуття, думки й діла стали нашими почуттями, думками й ділами; святкувати Різдво, отже, означає виявляти радість, новизну та світло, які це народження принесло в наше життя, щоб і ми для ближніх були носіями радості, справжньої новизни та Божого світла». (Загальна авдієнція, 4 січня 2012 року). Нехай кожен з нас стане сіячем і носієм тієї радісної новини – Різдва Господнього!

Вельмишановні викладачі нашого Інституту!

Щиро дякую Вам за терпеливе служіння для наших студентів. Радію, що саме Ви належите до спільноти, яка творить наукове середовище і прагне, щоб богослов’я та інші дисципліни розвивалися у цьому куточку України, яким є Поділля. Однак думаю, що з цього багатства думки і праці черпають усі інші, особливо студенти, які походять з різних куточків України і за її меж.

Дорогі добродії та жертводавці нашого Інституту!

Я дякую Вам за ту жертовність, яка присутня у Ваших серцях і щедро проявляється у функціонуванні нашого богословського закладу. Хоча багато не знає Ваших імен, але Господь їх знає і нехай Він дає Вам сторицею за вчинене добро. Дякую вірним із усіх парафій Кам’янець-Подільської дієцезії за Вашу жертовність і відане серце для нас.

Любі студенти!

Саме Ви є тими, які творите спільноту нашого інституту. Я дуже радію, що у нас завжди присутня родинна атмосфера, наповнена радістю, любов’ю та безкорисливістю. Дякую Вам за усі ініціативи, активність, відкритість, а передусім бажання пізнавати Правду, якою є сам Новонароджений Христос!

Дорогі випускники!

Час Вашого навчання у стінах Інституту вже завершився. Сподіваюся, що здобутті знання і досвід допомагають Вам служити для блага Католицької Церкви та нашої Батьківщини. Дякую усім тим, які пам’ятають інститут і кожного разу про нього розповідають там, де перебувають. Тому з великому радістю завжди чекаємо Вас у стінах нашої Alma Mater!

Дорогі працівники Інституту!

Я дуже радію, що саме Ви творите і розвиваєте цю спільну ідею – розвитку і функціонування нашого богословського осередку на щодень. Кожен з Вас, з усіма своїми талантами і вміннями вносите те, ким ми є тепер і якими ми ще хочемо бути. Дякую Богу за чудовий і дружній колектив однодумців і ідейних людей.

Тому на завершення мого короткого слова, з цілого серця, бажаю усім нам, щоб Господь народжувався у серці кожного щодня; щоб Господь додавав нам сили творити Його діло і нехай кожен з нас, подібно як Йосиф та Марія, виконували лише Господню волю!

Усім Вам і Вашим сім’ям бажаю радісно сповіщати: Христос народився! Славімо Його!

З різдвяними побажаннями і молитвою,

О. Олег Жарук

Ректор Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *