Слово ректора Інституту Богословських Наук на Різдво 2020

І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми славу його бачили – славу Єдинородного від Отця, благодаттю та істиною сповненого

(Йн 1,14)

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Подія Різдва Христового збирає нас разом біля ясел Новонародженого Бога, щоб знову усвідомити собі величезну Любов Бога до кожного з нас. У цьому контексті важливо нам пригадати також величезну роль двох людей, які попри свої плани на життя погодилися на те, щоб виконати набагато більший і кращий план – Божий план.

Подія Благовіщення детально розповідає нам про Марію, яка попри те, що нерозуміла до кінця своєї місії, однак ризикує, щоб прийняти те, чого від неї очікує Господь. Події перед Народження Ісуса відкривають нам драму Йосифа, чоловіка Марії, з яким вона була заручена. Однак попри такі події, сьогодні ми розуміємо наскільки велика Мудрість Божа, яка зуміла обрати двох людей, щоб реалізувати вповні Божий план спасіння. Здавалося б, що все незрозуміло і нелогічно, але у Бога немає нічого не можливого.

Сьогодні Господь запрошує і нас ризикувати і довіритися Йому попри все. Так часто ми керуємося страхом, думками інших людей, власними переконаннями і розрахунками. Подія Різдва Христового показує нам досить важливу сутність – Бог для кожного з нас приготував набагато краще життя і майбутнє. Для нас, тих хто живе на щодень вірою, це має ставати очевидним. Хоча не завжди це так є. Комусь бракує довіри, хтось втратив надію, когось опанував страх… Бог, який приходить до нас і задля нас людей і нашого спасіння ламає нашу людську логіку і хоче нам показати свою логіку – Божу Логіку!

Дорога спільното нашого Інституту!

У цей день Різдва Христового хочу побажати кожному з нас, щоб ми більше довіряли Богу у цьому мінливому світі. Довіра допомагає нам твердо стояти у нашій щоденності і наших життєвих виборах. Довіра породжує ще більшу любов до Бога і ближнього.

Попри такий складний рік, я хочу подякувати нашим викладачам, які у так важкий час вчилися викладати дистанційно і підтримувати наших студентів. Моя вдячність також для наших добродіїв та жертводавців, без яких нам складно було б прожити цей рік пандемії. Однак завдяки молитві і фінансовій підтримці ми щоденно крокуємо малими кроками далі і завдяки таким людям можна впевнено ствердити, що ми рухаємося у правильному напрямку.

Моя вдячність також лине до студентів, які у цей непростий час гуртуються не тільки разом дистанційно на лекціях, але також на спільній молитві і читанні Божого Слова. Такими студентами варто тільки пишатися і вже можна сміливо ствердити, що Інститут формує справжніх лідерів нашої Церкви. Дякую усім тим, які на щодень турбуються про наш Інститут – нашим працівникам. Нехай ця вдячність кожному, хто причетний до спільноти Інституту Богословських Наук буде помножена щедрими Божими благодатями від Новонародженого Христа!

З різдвяними побажаннями і молитвою,

о. Олег Жарук

Ректор Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *