Слово ректора на Урочистість Воскресіння Христового 2020

Дорога спільното Інституту Богословських Наук!

Період Великого Посту, який цього року ми пережили досить незвичайно, став для нас часом особливого випробовування. Світ, нашу країну, а також кожного з нас торкнулася новина про поширення пандемії коронавірусу. Тепер ми змушенні перебувати у карантині, щоб зупинити поширення цього вірусу. Однак, ця зовнішня ситуація, думаю, що спонукала кожного з нас до переживання досвіду Бога дещо в інший спосіб, і сподіваюся, що для багатьох з нас це стало нагодою пережити справжні великопісні реколекції перед Урочистістю Христового Воскресіння.

Цьогорічний час Пасхального Тридення і сама Пасха для нас є також іншою. Не всі мають можливість взяти участь у Літургії, будучи у храмі. Ми стаємо учасниками цих подій онлайн, єднаючись через засоби суспільних комунікацій. Тим самим стаємо знову єдиною спільнотою віруючих людей, які хочуть іти разом за Воскреслим Христом.

У Пасхальній секвенції, яку Церква співає у Неділю Воскресіння Христового, ми почуємо такі слова:

Дивовижно стрілись смерть й життя в дуелі:

Вождь життя царює, скуштувавши смерті.

Ці слова мають нам нагадати, що нове життя настало. Це Воскреслий Христос дає його нам.

Тому в цей час хочу побажати кожному з Вас, а водночас заохотити:

По перше: не боятися і бути відважним!

Жінки, які вранці прийшли до гробу, почули від ангела слова, які закликали до відваги: «Не бійтеся! Бо знаю, що ви шукаєте Ісуса, розіп’ятого. Немає Його тут, бо Він воскрес» (Мт 28, 5-6).Таке заохочення потрібне також і кожному з нас. Багато різних справ, проблем і теперішнє наше життя породжують в нас страх і зневіру: що ж буде далі? Як жити? Тому ми маємо щоденно пригадувати собі про перемогу Життя над смертю. Саме Життя вселяє в нас надію, що можна перемогти не тільки кожного ворога, але передусім нашого одвічного ворога. Той, хто вірить, ніколи не боїться, але навпаки, долає будь-які перешкоди відважно, бо знає, що з ним Господь. Тому бажаю йти саме таким шляхом!

По друге: діліться досвідом Бога!

Про цей досвід ділення повідомив ангел жінкам після Воскресіння: «Ідіть, подивіться на місце, де лежав. Та йдіть швидко і скажіть Його учням: “Він устав із мертвих і ось випереджує вас у Галілеї, там Його побачите”» (Мт 28, 7). Для нас, віруючих людей, важливим має стати досвід Бога. Тому що людина, яка зустріла у своєму житті Живого Бога, не сидить на місці, але має рушити в дорогу. Чому? Щоб почати ділитися цим досвідом з іншими. Адже той, хто знає Бога, хоче показати Його іншим. Євангелієм тобто Доброю Новиною варто не тільки ділитися з невіруючими людьми, але можливо Її варто також знову занести учням Христа. Можливо хтось втратив надію, можливо хтось загубився у своєму житті… Саме їм також потрібно знову повідомити, що ХРИСТОС ВОСКРЕС і ЖИВЕ! Тому станьте знову носіями цієї Доброї Новини!

По третє: завжди будьте радісними!

Про цю великодню радість ми читаємо знову в Євангелії: «Жінки з поспіхом відійшли від гробниці – зі страхом та великою радістю; побігли, щоби сповістити Його учнів. Аж ось Ісус зустрів їх, кажучи: «Радійте!» Вони ж підійшли, обняли Його ноги й поклонилися Йому» (Мт, 28, 8-9). Радіти може лише той, хто має чисте серце. Людина, яка живе у гріхові, не може зрозуміти справжнього щастя, яке дає Христос. Тому варто бути чистим, щоб наповнити своє серце справжньою радістю і щастям. Бог ніколи нам не пропонує підробок, лише оригінал. Тому варто радіти саме з того, що маємо саме такого Бога, який дає нам усе вчасно і в пору. І не забуваймо бути вдячними; передусім Господу за Його благодаті, а також усім тим, які до нас є добрими.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Хочу і я на звершення подякувати усім і просити благодаті Воскреслого Христа, для наших викладачів, які плідно трудяться для розвитку нашого Інституту; для наших працівників, які щоденно дбають про наш дім – Інститут; для наших добродіїв і жертводавців, які нас підтримують матеріально і молитвою; для усіх студентів, які вивчаючи богослов’я і які хочуть стати справжніми свідками Воскреслого.

Нехай усім нам благословить Воскреслий Христос, а ми будьмо Його учнями!

Ваш ректор, о. Олег Жарук

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *