Служба Божа online для початківців. Як зробити трансляцію в реальному часі

Інструкція-порадник

Існує багато різних способів зробити якісну трансляцію Літургії. У цьому пораднику ми звертаємо увагу, як зробити трансляцію з “підручних” матеріалів та найпростішим способом.

Завантажити інструкцію

Для трансляції ми пропонуємо використовувати мобільний телефон та додаток Facebook.

Успішне проведення трансляції onlinе залежить від багатьох чинників. Необхідно врахувати, що трансляція може обірватися також незалежно від нас. Перед проведенням служби варто про це згадати.

Для чого потрібна трансляція онлайн?

Звичайно, що можна брати участь у Святій Літургії, перебуваючи вдома.

Традиційно, можна ввімкнути католицький або інший телеканал, однак більшість парафіян прагне почути саме свого священика і долучитися до участі у месі онлайн саме з храму, який відвідують щонеділі. Це прагнення натуральне, адже свій храм завжди рідніший.

Для багатьох душпастирів це не тільки справжній виклик, але і нагода об’єднати свою парафію в одну спільноту, застосовуючи сучасні засоби комунікації.

Як зробити хорошу трансляцію онлайн?

Для того, щоб трансляція була хорошою, парафіяни мають бачити та чути, що відбувається. Тож на що необхідно звернути увагу?

Стабільний Інтернет

Оскільки трансляція відбувається в реальному часі, подбайте про те, аби з’єднання відбувалося за допомогою WI-FI, а не “мобільного” інтернету (хіба що є тільки така можливість).

Підключений до зарядного пристрою телефон

Можливо ваш телефон може витримати годину і більше активного використання, та все ж радимо перестрахуватися.

Стабільне розташування телефону в горизонтальному положенні

Подбайте про те, аби телефон був добре закріплений в одному місці. Найкраще використовувати штатив для фотоапарата з кріпленням на телефон. Якщо у вас немає першого чи другого рекомендуємо використати тримач для телефону з машини, скотч та інші підручні матеріали, які дозволять закріпити телефон на відповідному рівні.
– Горизонтальне положення телефону дуже важливе, адже дозволяє бачити широкий кадр. Потрібно теж пам’ятати, аби була увімкнена функція  “Автоповорот екрану”.
– постарайтесь не переміщувати телефон. Розмістіть його в одному місці і нехай так буде до кінця літургії.

Освітлення

Правильне освітлення –  світло світить позаду камери, а не у камеру!

Звук

Дуже важливо аби вірні могли почути, що каже священик.
– Якщо є можливість, рекомендуємо підключити мікрофон до телефону. Якщо немає такої можливості, тоді поставте ближче телефон та голосніше говоріть.
– Якщо у храмі є колонки, то увімкніть звукову систему та поставте телефон ближче до колонки.
Рекомендуємо зробити тест звуку. Тобто увімкніть запис відео з телефону (не робіть це у прямому ефірі) та поговоріть у мікрофон – і тільки опісля регулюйте гучність/відстань до колонки.

Оголошення

Заздалегідь поінформуйте про те, коли розпочнеться трансляція. Варто також повідомити, де вона буде відбуватися (у вашому приватному профілі чи у групі/сторінці парафії). Постарайтеся також розпочати трансляцію за кілька хвилин раніше. Якщо є можливість – перевірте на іншому приладі чи все добре з трансляцією.

Увага!  Зазвичай трансляція затримується на 15-30 секунд.

Вимкніть сім карту

Вхідний дзвінок на телефон з якого ведеться трансляція може спричинити її припинення. Щоб вимкнути сім карту увійдіть в налаштування >зв’язок та мережі > налаштування sim > вимкнути.

Трансляція

Службу можна транслювати зі свого профілю чи групи/сторінки парафії.

Для цього потрібно:

– завантажити додаток Facebook для Android/IOS

– зайти у свій профіль чи групу/сторінку парафії

Крок 1. Почніть трансляцію

Крок 2. Додайте опис напр.: “Вербна Неділя 2020”.

Натисніть синю кнопку камери справа – за декілька секунд почнеться трансляція.

Крок 3. Слідкуйте за перебігом трансляції.

Щоб завершити натисніть “Завершити” в правому нижньому кутку і потім знову “Завершити”. Після завершення трансляції її можна записати на телефон, видалити або поширити у групі чи на своїй сторінці (кнопки знизу екрану).

Інструкцію підготував Сергій Павловський

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *