В Інституті відбувся катехитично-пасторальний тренінг для монахинь

З 24 по 28 лютого 2020 року в Інституті богословських наук в Городку відбулася важлива зустріч – катехитично-пасторальний тренінг для сестер-монахинь, які служать у різних парафіях і різних римсько-католицьких дієцезіях України.

Тренінг відбувся у співпраці Інституту богословських наук Непорочної Діви Марії в Городку і Конференції Вищих настоятельок жіночих інституцій і товариств апостольського життя Римсько-Католицької Церкви в Україні. «Мені дуже приємно, що даний тренінг відбувся у нас в Інституті, – говорить о. ректор Олег Жарук, – адже Інститут є саме тим місцем, де не тільки миряни, але також і сестри-монахинь мають поглиблювати і підвищувати свої катехитичні навики і вчитися чогось нового».

У перший день тренінгу, відбулася вступна зустріч, а також конференція на тему: «Інститут Богословських Наук Непорочної Діви Марії – місце формації мирян». О. ректор Олег Жарук розповів учасникам історію навчального закладу, а також поділився теперішнім станом і внутрішнім життям Інституту.

Другий день тренінгу розпочався із модуля «Катехиза в Україні: програми, перспективи і майбутнє». Його провів проректор Інституту о. Сергій Хитрий. О. проректор розповів про катехитичну програму, яка існує на даний момент в Україні і яка затверджена єпископатом, а також поділився планами на майбутнє. «На даний момент, катехитична програма, яка опрацьована нашим Інститутом є єдиною програмою, яка служить для катехитів, – говорив о. Хитрий. – Ми опрацювали нові катехитичні зошити, але я розумію, що ми надалі маємо працювати над новою програмою, адже ця вже є застарілою і варто переходити із класо-урочної системи катехизи до тематичної». Протягом наступних трьох днів учасники взяли участь у черговому модулі-тренінгу «Катехиза Доброго Пастиря». Його провела Ірина Іващенко, педагог та катехит із інституту богопосвяченого життя Руху Світло-Життя. Тренінг складався із теорії, яка стосувалася італійського педагога Марії Монтессорі і її практичне застосування до біблійної притчі про Доброго Пастиря.

Четвертого дня, учасники взяли участь у наступному модулі-тренінгу «Право захисту неповнолітніх в душпастирській і виховній практиці Римсько-Католицької Церкви в Україні». Його провів о. Якуб Гонцяж ОР, координатор у справах захисту неповнолітніх при Комісії у справах душпастирства молоді Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Останнього дня зустрічі відбувся четвертий модуль-тренінг на тему «Сучасні секти в Україні». Викладач релігіології і теодицеї Інституту Олексій Павлюк представив сучасний стан діяльності різноманітних сект на території України. Учасники були зацікавлені проблематикою, адже у катехитичній практиці неодноразово пояснюють дітям і молоді небезпеку таких сект.

Катехитично-пасторальний тренінг був досить насичений не тільки лекціями, практичними заняттями, але і була присутня спільна молитва, участь у Літургії, Адорації, веселому вечорі. Загалом у тренінгу взяло участь 34 монахині із 14 згромаджень Римсько-Католицької Церкви.

Інститут

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *