Відкрита лекція на тему “Правові сенси Літургії”

11 листопада 2019 року в Інституті Богословських Наук відбудеться відкрита лекція Вікторії Семенової на тему “Правові сенси Літургії”.

Час лекції: 10:30 – 12:00.

Запрошуємо всіх охочих!

Кожна людська спільнота створює свою систему знаків, якою позначає, описує, фіксує та переказує свої відносини з Абсолютом. У античній Греції такою системою було драматургічне дійство, описане Аристотелем у трактаті “Поетика”. Давні римляни своє сприйняття сакрального втілили у правовій системі.

Авторка лекції висуває тезу про те, що окремі елементи цих систем не просто вплинули на зовнішню будову та структуру богослужіння, але й стали інтегральною частиною сучасної візантійської та латинської літургії, яка позначає християнське розуміння відносин із Богом.

Що це за елементи? Це знаки християнської літургійної системи – жести і слова. Досі теологічний підхід залишається провідним у прочитанні цих знаків. Авторка натомість висловлює впевненість, що теологічний підхід суттєво збагатиться через застосування драматургічного аналізу та юридичного підходу до прочитання літургійних знаків. Зокрема, Вікторія Семенова наводить конкретні приклади слів та жестів і їхнє значення у римській юриспруденції. Це, на думку авторки, дає змогу поглянути на літургію з іншого ракурсу, зглибити пізнання її сенсів, які за своєю суттю є глибоко юридичними, по-новому оцінити статуси учасників літургійного дійства і усвідомити їхнє значення. Зрештою, юридичний (та й драматургічний) підхід допоможуть у катехизації та розширені горизонтів наукового дослідження літургії.

Біографічна довідка

Вікторія Семенова – юристка, викладачка, інтерв’юерка. Досліджує universum і взаємозв’язки у ньому, цікавиться римським правом, теологією, філологією, метафізикою, літургікою. Викладає канонічне право в Інституті святого Томи Аквінського та польську мову в університеті ім. М. П. Драгоманова.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *