Завершився симпозіум, присвячений сучасній християнській сім’ї

У Рік святості подружжя та сім’ї Інститут Богословських Наук провів симпозіум на тему “Християнська сім’я в українському суспільстві. Сучасні виклики та перспективи”. 

Цьогоріч у симпозіумі взяли участь близько 100 учасників, серед яких катехити, богослови, миряни, студенти інституту. Протягом двох днів учасники обговорювали проблеми, що постають перед християнською сім’єю та шляхи їх вирішення, ділилися власним досвідом та спонукали до дій.  

Серед доповідачів – студенти інституту: 

Світлана Вінярська приїхала зі своєю сім’єю, щоб розповісти про власний досвід виховання всиновлених дітей: “Це діти, яких я народила серцем”. Світлана поділилася, що проблеми завжди і в усьому будуть, а особливо на дорозі всиновлення та виховання дітей, але усі проблеми вирішуються(!); 

Володимир Боштан мав доповідь про сімейне право в Україні. “Держава повинна захищати права, але вона цього не робить. Тому я не раз досвідчив, що Таїнство шлюбу набагато краще за цивільний шлюб”. Володимир наголосив, що ми маємо співпрацювати з державними органами, вчитися відстоювати свої права та входити в діалог, а не бути закритими.  

Спікерами стали викладачі інституту: 

Доктор педагогічних наук Тереза Андрущишина запевнила, що кожне вінчане подружжя можна врятувати, головне — допомагати їм. Вона просила боротися з “менталітетом розлучень” — системою поглядів, яка підтримує розлучення.

О. Василь Косік та о. Домінік Яцков мали доповіді про навчання Церкви на тему подружжя та сім’ї. “Сакральна природа подружжя була зранена первородним гріхом, але Бог завжди поруч творіння”, — о. Василь Косік про подружжя у Святому Письмі. Отець Домінік розповів про ідеал християнської святості подружжя у Тертуліана. 

Вікторія Кондратюк розповіла про трудову міграцію як пошук матеріального добра. Вона розвінчала стереотипи щодо міграції та пояснила, що міграція може бути як доброю, так і поганою в залежності від причини, яка спонукає до цієї міграції. 

Симпозіум завершився спільною Євхаристією, яку очолювали ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський та єпископ-помічник Радослав Змітровіч. По завершенню єпископ Леон поблагословив ікону Святого Сімейства, яку він подарував інституту.

“Такі зустрічі — це невичерпний досвід, який допомагає у творенні спільноти та спонукає до ділення набутими знаннями”, — підсумував отець-ректор Інституту Богословських Наук Олег Жарук.

Ще більше фото – тут.

Катерина Лучко

Поділитися:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *