16 січня в Інституті відбулася зустріч ректора зі студентами. Під час зустрічі о. Віктор Білоус розповів про зміни, що відбулися в Інституті, а також про плани ректорату на цей рік.
Першою новиною стало заснування Благодійного фонду інституту «Christifideles laici», метою якого є підтримка студентів та обдарованої суспільно активної молоді, а також осіб, що мають складне матеріальне становище; популяризація християнських цінностей; організація та участь у конференціях та семінарах в Україні та на міжнародному рівні; наукова, видавнича діяльність.
Звернувши увагу на особливе покликання мирян у Церкві, реалізації якого сприятиме фонд та допомагатиме Інститут богословських наук, отець Віктор перейшов до внутрішніх питань інституту та закликав студентів долучатися до розвитку нашого навчального закладу всередині та назовні спільними зусиллями.
Отець ректор повідомив, що зараз ведеться праця над акредитацією Інституту до IV рівня та над формуванням Статуту, у цьому допомагає юрист – студент Володимир.
Перед часом, відведеним на запитання, о. ректор зацитував Григорія Сковороду, та звернув увагу на філософію його життя, яким він свідчив про присутність та розпізнання Божої волі у власному житті.
«Григорій Сковорода казав про «сродну працю», тобто ту, до якої в людини є особливий хист та покликання, – сказав о. Віктор. – Важливо також пізнати Божу волю всередині себе, за словами Сковороди, та зріднитися з нею».
Отець зачитав студентами коротку байку Григорія Сковороди «Бджола та шершень».
Висновок:
«Шершень — се образ людей, котрі живуть крадіжкою чужого і народжені на те тільки, щоб їсти, пити і таке інше. А бджола — се символ мудрої людини, яка у природженому ділі трудиться. Багато шершнів без пуття кажуть: нащо сей, до прикладу, студент учився, а нічого не має? Нащо, мовляв, учитися, коли не матимете достатку?.. Кажуть се незважаючи на слова Сіраха: “Веселість серця — життя для людини” — і не тямлять, що природжене діло є для неї найсолодша втіха».