Асоціація випускників – два кроки вперед

Минуло вже 2 роки від заснування Асоціації Випускників Інституту богословських наук. 19 червня 2023 року о. ректор Олег Жарук терміном на 1 рік затвердив новий склад Правління Асоціації. Окрім попередніх членів – Альони Білоус, Тетяни Козьолок і Людмили Звезди, до Правління Асоціації долучилися ще двоє випускників – Олексій Павлюк та Марина Слободян.

«Мені приємно, що я вже третій рік поспіль очолюватиму Асоціацію випускників нашого Інституту, – говорить Президентка Альона Білоус. Дякую ректору за довіру і добру співпрацю. Ми поволі як організація Інституту зростаємо і сподіваюся, ще зробимо багато добрих справ для розвитку нашого навчального закладу».

Сьогодні Асоціація складається із Президентки та 4 членів Правління, а також усіх випускників, які навчалися в Інституті. Цьогоріч до членів Правління долучилися ще двоє випускників. «На прохання о. Олега Жарука, нашого ректора, а також з огляду на розширення нашої діяльності, – ділиться Альона Білоус, – ми вирішили збільшити кількість членів у Правлінні Асоціації. Я вірю, що це допоможе реалізувати як і в цьому році, так і в майбутньому багато цікавих проектів». Новими членами правління стали двоє випускників, а це Олексій Павлюк та Марина Слободян. Олексій Павлюк сьогодні є викладачем релігіології та теодицеї в Інституті, адже після закінчення нашого навчального закладу у 2005 році, продовжив своє навчання в Університеті кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (Польща), де захистив докторську дисертацію з релігіології. Натомість Марина Слободян завершила своє навчання в Інституті попереднього 2022 року і сьогодні продовжує працювати в дошкільному закладі, долучаючись також до волонтерської діяльності у Карітас Кам’янець-Подільської дієцезії.

Рік, що минув для Асоціації не був простим як і зрештою для кожного українця – в Україні триває війна. «Багато наших випускників разом із сім’ями виїхали за кордон, – говорить Альона Білоус, – з огляду на війну. Однак важливо, що деякі з наших випускників стали катехитами у польських школах. Наш диплом, який отримують випускники, а це диплом Люблінського Католицького Університету, дає таку можливість». Попри такі події Асоціація однак зуміла організувати деякі події безпосередньо, а частково посередньо.

«У цьому навчальному році відбулися вперше випускні урочистості. До цього часу випускникам вручали дипломі при різних нагодах: або під час симпозіуму, або на початку навчального року. Тепер наші випускники маю можливість одягнути магістерські мантії та підкинути магістерську шапку, – ділиться Альона Білоус. Випускні урочистості відбулися 7 грудня 2022 року. Від імені Асоціації Випускників ІБН зустріч провела Людмила Звезда, викладач Інституту і член Правління Асоціації, а 8 випускників отримали диплом магістра богослов’я і стали членами Асоціації.

Асоціація започаткувала також серію відкритих лекцій із випускниками Інституту. «Ми давно мріяли про таку ініціативу, ще до створення Асоціації, – говорить Альона Білоус. О. Олег, наш ректор, неодноразово ділився з нами про діяльність в інших навчальних закладах, зокрема про діяльність випускників. Тому відкриті лекції – це ініціатива, яка покликана залучати випускників в наукове життя нашого навчального закладу. І, здається, нам вдалося розпочати омріяне». В 2022/2023 академічному році відбулося 6 відкритих лекцій. Серію відкритих лекцій розпочав Володимир Сеньків. Лекція, яка відбулася 9 листопада 2022 року, була на тему: «Молитва в харизматичному русі». с. Схоластика Гулівата OSB, яка отримала диплом із відзнакою, під час випускних урочистостей виступила із доповіддю «Покликання і місія священника у пастирському навчанні митрополита Сурозького Антонія Блума».

Вікторія Чорнобай, 15 березня 2023 року продовжила серію відкритих лекцій, і мала доповідь на тему: «Києво-Печерська Лавра як перший осередок ісихазму в Київській Русі». «Коли я готувалась до презентації, то знову поринула в цей світ східних містиків та Святих Отців. Чому обрала саме цю тему, спитаєте ви, особливо в світлі останніх подій? То відповідь така: хотілося показати, що це місце є святим, незалежно від тих, хто там перебуває зараз. Це місце освячене Богом та монахами-старцями, які вели праведне життя в ньому, де боролися зі своїми вадами, спокусами, де вчились неустанній молитві серця та намагалися все своє життя осягнути того Божественного Світла, подібного Світлу на горі Тавор через своє перемінення, перемінення перш за все в Господі. А ще важливість цієї праці, на мою думку, це показати, яка наша Україна багата на Святі місця і як багато можна і треба в ній досліджувати, показати духовність нашого народу, нагадати, що Україна – це християнська країна, – ділиться Вікторія.

26 квітня 2023 року відбулася лекція Марини Слободян на тему: «Ґендер як „глобальна війна” проти шлюбу та сім’ї. Теологічне і моральне дослідження». «Цю тему я обрала не випадково, – ділиться Марина. Я сама маю сина і мені важливо розуміти процеси, які відбуваються у суспільстві стосовно гендеру. Тут дуже важлива думка Церкви, яка чітко показує правду, тим самим викриваючи помилки цієї фальшивої ідеології».

24 травня 2023 року в стінах інституту відбулась чергова відкрита лекція для студентів з актуальною і сучасною темою «Концепція гідності жінки згідно з Жо Круасан».Світлана Вінярська допомогла розглянути таємницю особистості жінки у поглядах французького богослова Жо Круасан. Жінка, її роль та завдання як материнство, а також служіння у різних середовищах: Церкві, професії, у подружжі відкрили для слухачів розуміння важливості покликання бути жінкою.

21 червня 2023 року, відбулась остання відкрита лекція у цьому академічному році. Спікером була с. Олена Ревчук CSA з темою: «Турбота Церкви про вбогих у світлі навчання папи Франциска». «Стиль душпастирського служіння Папи – це відкритість і близькість до кожної потребуючої людини», – сказала с. Олена під час лекції.

Асоціація випускників активно теж долучилася до ініціативи «Моя милостиня», яка покликана зібрати кошти для стипендіальної програми підтримки студентів. «Наша Асоціація також долучилася до важливої ініціативи, а це стипендії для теперішніх студентів. Ми як випускники, сьогодні маємо можливість підтримати теперішніх студентів. Дійсно, той хто навчається потребує цієї підтримки і це дає крила для людини,  що хтось про неї піклується і підтримує. Тому я вдячна усім випускникам,  що долучилися, – ділиться Президентка Альона Білоус.

Асоціація випускників поволі зростає новими членами, однак важливим залишається інтеграція цілого середовища випускників. Тому перед Асоціацією стоїть важливе завдання, а це продовжити розпочате – проводити випускні урочистості, продовжити серію відкритих лекцій, завершити опрацювання статуту організації, налагодити зв’язки з усіма випускниками, а також реалізувати нові цікаві та потрібні проекти. Сподіваємося, що незабаром ми зможемо зустрітися разом на спільній зустрічі, тому молимося за нашу перемогу!

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *