HABEMUS MAGISTRUM: 8 студентів стали магістрами богослов’я

21 червня 2022 року в Інституті відбувся внутрішній магістерський екзамен для студентів 5 курсу – ex universa theologia. У складі комісії були присутні: о. ректор Олег Жарук, о. проректор Сергій Хитрий та промотор магістерських праць д-р Ірина Сашко. Натомість 23 червня 2022 року, відбувся наступний і завершальний етап –  магістерський екзамен і захист магістерських робіт у Люблінському Католицькому Університеті Йоана Павла ІІ з яким Інститут співпрацює у рамках освітнього договору. Цього року екзамен відбувся в режимі онлайн.

Магістрами богослов’я стали:

  1. с. Схоластика Гулівата OSB, “Покликання і місія священника у богословській рефлексії кардинала Йосифа Ратцінґера та пастирському навчанні митрополита Сурозького Антонія Блума” (науковий керівник: prof. dr hab. Krzysztof Leśniewski та допоміжний науковий керівник: д-р Ірина Сашко). Окрім того екзамен і магістерську роботу було оцінено найвищим балом, тому с. Схоластика отримає магістерський диплом з відзнакою.
  2. Вікторія Чорнобай, “Києво-Печерська Лавра як перший осередок ісихазму в Київській Русі” (науковий керівник: prof. dr hab. Krzysztof Leśniewski та допоміжний науковий керівник: д-р Ірина Сашко).

с. Схоластика Гулівата OSB, випускниця магістерської програми з богослов’я (педагогічно-катехетична спеціалізація) поділилася своїми думками про завершення свого навчання в нашому Інституті:

“Завершення певного етапу в житті – це водночас радісна і сумна подія. Я шалено щаслива, що змогла здолати весь цей нелегкий шлях до захисну наукової праці. Цей шлях був довжиною в 5 років, на дорозі було багато іспитів, які мені вдалося скласти; виснажливе, але творче написання магістерської праці. Проте після магістерського іспиту і захисту моєї праці, я відчуваю присмак смутку і ностальгії за тим, що безповоротно минуло. В ІБН я зустріла справжніх богословів, справжніх однодумців і справжніх друзів! Дякую кожному члену інститутської спільноти: ректору, професорам, працівникам і студентам за те, що ці 5 років були саме такими: найкращими студентськими роками, які тільки можна уявити!

Вікторія Чорнобай, випускниця магістерської програми з богослов’я (педагогічно-катехетична спеціалізація) також поділилася своїми думками про завершальний етап свого навчання в нашому Інституті:

“І цей день нарешті до нас увірвався, він приніс нам віру в світле майбуття…” –  хочеться сьогодні проспівати. Правда думала, що захист буде відбуватися безпосередньо в Любліні, і ми з однокурсниками до цього готувалися, але війна внесла свої корективи, на жаль. Та все ж, як сказала вище, вірю в світле майбуття. Незабутні студентські роки: навчання, іспити, формація, нові знайомства, друзі, спільнота, безцінний досвід і знання. Все це сьогодні підсумував магістерський іспит. Насамперед дякую Господу Богу, що дозволив мені дійти до цієї мети. Дійсно усвідомлюю тепер, що чим більше намагаєшся пізнати Творця, тим більше розумієш, який Він неосяжний і як мало ще знаю про Нього. Дякую отцю-ректору Олегу Жаруку, отцю-проректору Сергію Хитрому, що були для мене не просто викладачами, а справжніми батьками, які вірять в свою дитину.  Дякую моїй дорогій пані доктор Ірині Сашко, що опікувалася мною в написанні праці, за її терпеливість. Саме її предмет надихнув мене на написання цієї роботи. Дякую працівникам інституту, які не менше турбувалися за нас щодня, щоб перебування в інституті було комфортним і приємним. Ну і на останок хочеться подякувати інститутській студентській спільноті, бо це люди-друзі, які поруч з тобою 24/7. Це і веселі вечори, і приємні розмови, і спільне чергування… не перерахувати всього. Хочеться побажати всім, перш за все, швидкої перемоги. Своїм однокурсникам теж успішного написання праці. Хто ще вчиться – не зупинятись на пів шляху і дійти до кінця. Хто ще досі не може визначитися чи навчатися йому в Інституті Богословських Наук, чи ні, то наголошую, відваги і сміливості зануритися у цей прекрасний світ знань і пригод з Богом!!! Він завжди чекає, а двері рідного Інституту завжди відчинені! Прийдіть і подивіться!

26 вересня 2022 року відбувся внутрішній магістерський екзамен ще для 6 випускників, у якому взяли участь ректор о. Олег Жарук, проректор о. Сергій Хитрий та допоміжні наукові керівники кожного студента. Цього ж дня, а також 29 вересня, відбувся магістерський екзамен на богословському факультеті Люблінського Католицького Університету.

Отож, магістрами стали:

  1. Вероніка Чорноус,  “Сакраментальний вимір Літургії в навчанні Йозефа Ратцінгера/Бенедикта XVI”- науковий керівник: о. проф. д-р хаб. Богуслав Мігут і допоміжний науковий керівник: о. д-р Віталій Слободян СР.
  2. с. Яна Липівська OSB,  “Духовна боротьба у житті та навчанні Паїсія Святогорця (1924-1994)” – науковий керівник: проф. д-р габ. Кшиштоф Лєснєвські і допоміжний науковий керівник:  д-р Ірина Сашко.
  3. с. Олена Ревчук CSA, “Турбота Церкви про вбогих у світлі навчання папи Франциска” – науковий керівник: проф. д-р габ. Вєслав Пшиґода і допоміжний науковий керівник:  д-р Олександр Халаїм.
  4. Володимир Сеньків,  “Молитва в харизматичному русі за документами з Малінес” – науковий керівник: о. проф. д-р хаб. Марек Хмєлєвскі і допоміжний науковий керівник:  д-р Олександр Халаїм.
  5. Марина Слободян, “Ґендер як „глобальна війна” проти шлюбу та сім’ї. Теологічне і моральне дослідження” – науковий керівник: о. проф. д-р габ. Єжи Гоцко SDB і допоміжний науковий керівник: о. д-р Віктор Білоус.
  6. Світлана Вінярська,  “Концепція гідності жінки згідно з Жо Круасан” – науковий керівник: о. проф. д-р габ. Єжи Гоцко SDBі допоміжний науковий керівник: о. д-р Віктор Білоус.

Щиро вітаємо наших випускників і бажаємо ділитися своїми знаннями, служачи локальній, а також вселенській Церкві!

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *