Інститут у Городку пропонує навчитися сакральної музики

Інститут Богословських Наук Непорочної Діви Марії у м. Городку на Хмельниччині запрошує студентів на оновлений факультет сакральної музики. 

Декан факультету о. Ярослав Росочинський охоче розповів CREDO, яку мету ставлять перед собою викладачі факультету, яким буде навчальний процес, а також чому варто обрати навчання в Інституті.

— Факультет сакральної музики відчиняє для студентів свої двері знову після тимчасової перерви. Чи будуть якісь великі зміни у навчальному процесі?

— Навчання відбуватиметься загалом у тому самому форматі. Тобто, крім вузькопрофільних предметів будуть також богословські дисципліни, які дозволять нашим студентам отримати диплом богослова Люблінського Католицького Університету. Адже наша мета — не лише навчити людину грати на органі чи диригувати хором, бо цього можна навчитися в іншому музичному закладі, але передусім мати глибокі знання та розуміння суті Літургії, як і розуміння важливості належного музичного оформлення Святої Меси.

— Факультет сакральної музики — це відповідь на попит, чи навпаки: ви створюєте пропозицію?

— Радше це відповідь на попит. Адже ми не забезпечуємо роботою своїх випускників. Парафії мають необхідність у кваліфікованих органістах та диригентах, а ми даємо можливість такі навички здобути. Щоб у нас навчатися, студент при вступі повинен мати характеристику від настоятеля, скерування на навчання. До нас приходять вчитися ще й органісти, які вже працюють по парафіях, і хочуть досягнути більшого, розвиватися і професійно зростати. Ми раді надати охочим таку нагоду.

— Чи є у факультету конкуренти в Україні?  

— Наскільки мені відомо, ні. Ми чи не єдині в Україні готуємо регентів та органістів латинського обряду. Сакральна музика західної традиції має свою історію та специфіку, свій унікальний фундамент і канони, вона прив’язана до обряду й вимагає знання літургіки. Цього не навчать у жодній консерваторії чи музичному училищі України.

— Хто викладатиме вашим студентам?

— Основний викладацький склад — це професори Вищої духовної семінарії в Городку, а також викладачі з вищих музичних навчальних закладів.

— Назва факультету викликає асоціацію із суворим дотриманням усіх літургійних канонів. Будете на цьому наголошувати своїм студентам? 

— Церква чітко і ясно своїми документами регулює музичне оформлення літургії. Не всі читають документи й не всі беруть їх до уваги, тому часто виникає такий дисонанс: людина має вищу музичну освіту, але малі знання з літургіки та сакральної музики, а також не знає нормативних документів Церкви у цих питаннях. Ми хочемо це змінити. Для цього треба дати нашим випускникам всебічні знання, поєднати практику і теорію, закласти надійний теологічний фундамент. Церква не обмежує і не забороняє, а навіть заохочує творити щось нове; але є певні канони, яких варто дотримуватися, особливий сакральний стиль, який не обмежує, а дає напрямок.

Джерело: CREDO

Поділитися:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *