«Інститут – це велика родина»: інавгурація академічного 2021/22 академічного року

14 жовтня в Інституті Богословських Наук відбулась інавгурація нового 2021/2022 академічного року.

Офіційна частина цієї урочистості розпочалась із Святої Меси за участі студентів, працівників, викладачів та друзів Інституту. Очолив Євхаристію єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, з ним співслужили єпископ-помічник Радослав Змітрович, канцлер курії Кам’янець-Подільської дієцезії Павло Басистий, ректор Інституту богословських наук о. Олег Жарук, ректор Вищої Духовної Семінарії о. Віктор Білоус разом із професорами семінарії та інституту. 

У виголошеній під час Святої Меси проповіді єпископ Леон роздумував над місцем і місією мирян у Церкві. Покликаючись на П’єра Тейяра де Шардена єпископ зазначив, що: «Бог нас чекає не на «тому світі», а у вирі повсякденного життя…Зрештою, ця правда робить нас вільними, спасає».

Після спільної молитви до студентів звернувся отець-ректор Олег Жарук зі вступним словом та привітанням. Отець-ректор представив звіт діяльності Інституту за минулий академічний рік.

Інавгураційну лекцію на тему «Душпастирське навернення парафіяльної спільноти на служінні євангелізаційній місії Церкви» виголосив духовний отець Вищої Духовної Семінарії, доктор богослов’я Олександр Халаїм.

Наступник пунктом програми було офіційне прийняття до Інституту чотирнадцятьох студентів, що приїхали з різних куточків нашої дієцезії та України, щоб навчатись в Інституті Богословських Наук. Першокурсники склали присягу студента, після чого отримали із рук єпископа Леона Дубравського залікові книжки.

На закінчення офіційної частини усі присутні заспівали студентський гімн «Gaudeamus» з нагоди початку нового академічного року.

Своїми враженнями від пережиття Інавгурації діляться студенти першого курсу:

Киналь Анна: «Увесь наш перший курс з нетерпінням чекав цього дня, ми щоденно молились, щоб можна було приїхати в стіни інституту. Ми вдячні єпископу Леону, єпископу Радославу, всім священника, а особливо нашому ректору отцю Олегу, а також всім, хто розділив з нами радість того, що ми офіційно стали студентами Інституту Богословських Наук. Особисто для мене, Інститут – це велика родина, в якій я можу будувати справжню міцну спільноту, формуватись духовно, щоб ставати щораз кращим знаряддям в руках Божих.»

Коханський Руслан: «Для мене сьогоднішня інавгурація була довгоочікуваним і радісним моментом. Обрав саме цей навчальний заклад, щоб мати змогу розпізнати своє покликання, поглиблювати віру, а також її розуміння, адже хочу в подальшому допомагати в цьому іншим людям».

Цьогорічна інавгурація стала особливою подією не лише для тих, хто розпочинає свій шлях в інституті, але й для студентів п’ятого курсу, для яких розпочався завершальний етап навчання. Своїми думками поділилась Слободян Марина, студентка п’ятого курсу: «Я навіть заздрю першокурсникам, адже для них усе лише починається, і раджу смакувати кожну мить, яку переживатимуть за наступні п’ять років навчання! Для мене дуже швидко минув час і навіть не віриться, що я вже на п’ятому курсі. Вдячна Господу за можливість навчатися в інституті, за усіх викладачів, працівників та за кожного студента». 

Текст: с. Схоластика Гулівата OSB

Фото: Катерина Лучко

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *