с. Вікторія Саркісян SSpS: «Не потрібно їхати в Аргентину, достатньо тут, в Україні поїхати на схід, де атеїзм відчувається в повітрі»

15 жовтня 2021 року, в останній день навчальної сесії, до Інституту завітала наша випускниця 2012 року, с. Вікторія Саркісян SSpS. С. Вікторія належить до Місійного Згромадження Сестер Служниць Святого Духа.

На запрошення Асоціації випускників Інституту Богословських Наук с. Вікторія провела зі студентами зустріч на тему: “Місія в Аргентині”. Адже сестра Вікторія цього року повернулася з Аргентини, де служила 3 роки на місіях.

Свою зустріч сестра розпочала зі своїх теплих  спогадів про інститут, про те, як вона сюди вступила 17-річною дівчиною, яка мріяла стати монахинею і під час навчання її покликання зміцнилося. Також ті, знання, які сестра отримала в інституті, стали основою для її служіння і згодилися під час місії в Аргентині.

Студенти з цікавістю слухали про те, як с. Вікторія поїхала до Аргентини не знаючи іспанської мови (саме цією мовою там розмовляють) і перший етап її місій розпочався з вивчення мови і звикання до місцевого клімату, адже різниця в часі між Україною і Аргентиною становить 5 годин. Крім цього сестра приїхала в Аргентину восени, а там в цей час весна, а коли в Україні зима, то там спекотне літо. Тому святкування Різдва в спеку +50 було для с. Вікторії чимось неймовірним і незвичним. Під час презентації присутні ознайомилися з місцевими традиціями, побутом, релігійністю, краєвидами.

Сестра розповіла про особливий культ Пресвятої Діви Марії в Аргентині і любов аргентинців до процесій з піснями і танцями. Якщо до храму може прийти кільканадцять людей, то на процесію можуть прийти сотні. І майже всі зі своїми фігурами Діви Марії. Зі своїми співсестрами, с. Вікторія проводила катехизи для дітей, з місцевим настоятелем їздила по численним парафіям, до яких священик доїжджав лише один раз в рік. Відбувалися таїнства хрещення і шлюбу. Також під час перегляду світлин з Першого Причастя дітей, с. Вікторія відмітила любов аргентинців до декорацій на різні урочистості.

Вражаючими для присутніх були світлини про бідну верству населення, адже багато сіл немає ні газу, ані води. Люди там збирають дощову воду, запас якої їм має вистачити на рік. Бідні сім‘ї живуть в районах і халупах, не придатних для життя, мають багато дітей, яких дуже сильно люблять і цінують, не нарікаючи, що їх багато і з ними важко. 

Закінчивши презентацію, с. Вікторія заохотила присутніх не боятися місій і організувати місійну поїздку на схід України. «Не потрібно їхати в Аргентину, достатньо тут, в Україні поїхати на схід, де атеїзм відчувається в повітрі» – підсумувала с. Вікторія. 

На завершення студенти мали можливість ставити запитання сестрі, а опісля поспілкуватися особисто та зробити фото.

Текст: Альона Білоус

Фото: Вероніка Чорноус

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *