В Інституті відбулося відпустове свято

Св. Максиміліан Марія Кольбе говорив: «Якщо приятелюєш із Непорочною — станеш непорочним». Інститут від самого початку свого існування не тільки приятелює, але також є під покровом Непорочної Діви Марії. Єпископ Ян Ольшанський і о. Андрій Мацьонг, перший ректор Інституту, віддали справу формації мирян саме Марії. Отож, 8 грудня, у день Урочистості Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, в Інституті Богословських Наук завжди відправляється урочиста відпустова Служба Божа.

Відпустову Літургію очолив викладач догматичного богослов’я о. Ростислав Кримський. Разом із ним співслужили священники викладачі Інституту та Вищої духовної семінарії на чолі з ректорами. 

Проповідь була сконцентрована на Євангелії того дня, а саме — темі Благовіщення. Марія, яка знала звичаї народу та можливі наслідки (за законом Мойсея, жінку, яка була вагітна поза шлюбом, могли каменувати на смерть), відповіла на заклик ангела ствердним «fiat». Марія — вагітна, незаміжня, юна жінка вповні довірила Богові своє життя, відкидаючи будь-які страхи чи побоювання.  Також о. Ростислав навів приклад Адама і Єви, які після вчинення гріха сховалися і, не визнавши свою провину, почали перекладати відповідальність за скоєне. 

«А що сталося, якби вони замість того, щоб ховатися від голосу Бога, побігли Йому назустріч? З простягнутими руками, як дитина біжить до мами чи тата, щоб кинутися в їх обійми, бо саме в батьківських обіймах почувається в безпеці, — роздумував під час проповіді о. Ростислав. — Злякалися й не побігли до Небесного Отця зі щирим каяттям. Натомість слова Марії: «нехай мені станеться за твоїм словом» і є саме цим «кинутися в обійми Бога», довіряючи Йому своє життя й усю себе.»

Отець закликав вчитися у Марії цілковитої довіри Богові у будь-яких життєвих обставинах і брати приклад у малих дітей, які завжди біжать в обійми батьків, навіть якщо провинилися.

Урочиста Літургія завершилася молитвою у намірах Святішого Отця, а також співом гімну Інституту «Magnificat». Виходячи з каплиці, усі мали можливість взяти подарунок на згадку — медальйон Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. 

Святковий настрій в Інституті 8 грудня подвоївся й через день народження проректора Інституту о. Сергія Хитрого.  Студенти після Служби Божої привітали отця, дякуючи йому за товаришування у студентському житті, щоденну підтримку та мудрі слова. Також студенти заспівали привітальну пісню, яку написали самі. 

Завершили день святковою вечерею та почастунками у колі студентів, працівників, викладачів та гостей урочистості. 

Текст: Катерина Слободянюк

Фото: Вероніка Чорноус

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *