Нова ordo virginum у Кам’янець-Подільській дієцезії

У свято Стрітення Господнього — день богопосвяченого життя — повідомляємо про  консекровану діву, якою збагатилася Кам’янець-Подільська дієцезія.

30 січня 2022 року в каплиці Інституту Богословських Наук (м. Городок) д-р Ірина Сашко склала довічні урочисті обіти як богопосвячена діва (ordo virginum). Урочистість очолив єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович. Разом із ним співслужили отець Сергій Хитрий, отець Олег Жарук, отець Віктор Білоус та отець Віктор Ткач.

Ця подія стала радісною не тільки для богопосвяченої діви та її близьких, але, як зазначено у привітальному дописі Інституту Богословських Наук, для  Інституту, подільської землі і Церкви в Україні: «Ми дуже радіємо і щиро вітаємо! Нехай Богородиця, яка Вибрана Богом, щоб бути Дівою над дівами, допомагає Вам, с. Ірино, у крокуванні за Христом, який є Дорогою, Правдою і Життям!». 

Про важливість покликання до дівоцтва поділився з CREDO єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович: «Кожне покликання від Святого Духа є важливим для Церкви, воно є знаком того, що існує любов, і цією любов’ю є Сам Ісус Христос. Ця любов жива, адже Ісус воскрес і має міць торкатися людей, у цьому випадку — серця жінок. У різних покликаннях (чи це подружнє життя, чи чернеча спільнота, чи жіноче дівоцтво) проявляється різноманітність форм переживання цієї любові і зв’язку з Христом. У світі, де є фальшиве захоплення тілесною приємністю, яка провадить багатьох чоловіків та жінок до величезного страждання, — дуже важливим знаком є тілесність, яка відкривається на любов.  Наша статевість, сексуальність має вартість і повноту тоді, коли пов’язана з любов’ю Христа. Ця консекрація, освячення — є знаком цієї любові Ісуса Христа, яка є необхідною світу. 

Ми дуже вдячні, що Бог дав покликання для пані Ірини Сашко — богослова і вихователя у нашій дієцезії. Вдячні за її таке служіння любові»

«Ordo Virginum» (чин дівиць) — це давня форма богопосвяченого життя, відома ще в апостольських часах, що була відновлена у Католицькій Церкві після ІІ Ватиканського Собору. Особи, які бажають стати членами цього Чину, згідно з літургійними приписами під час урочистого богослужіння, складають на руки дієцезіяльного єпископа прилюдну присягу жити у постійній чистоті, посвячуючи своє життя служінню Церкви. Це жінки, які живуть у світі в постійній молитві, покаянні, служачи ближнім та виконуючи різноманітний апостолят, згідно зі своїм станом та даруваннями. Також під час посвячення вони отримують обручку, яка свідчить про їхню відданість Христові.

Богопосвячені діви через єпископа особливо пов’язані з місцевою Церквою, якій служать із відданістю, залишаючись у світі. Це про них кажуть, що вони є «образом Небесної нареченої і майбутнього життя, в якому Церква переживатиме повноту любові до Христа-Нареченого». 

На відміну від черниць, богопосвячені діви не живуть у закритих спільнотах і не носять монашого одягу. Вони залишаються у своєму родинному й соціальному контекстах, беручи активну участь в житті громади. Це жінки різних професій — психологи, бухгалтери, вчителі чи богослови.   

Всього у світі налічується понад чотири тисячі богопосвячених дів. 

Нагадаємо, представляючи молитовний намір на лютий, Папа Франциск сказав: «Якою була би Церква без черниць і богопосвячених мирянок? Без них неможливо зрозуміти Церкву».

Джерело: CREDO: https://credo.pro/2022/02/311312

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *