«Ісус приходить до нас у цих людях». Як допомагає біженцям Інститут Богословських Наук

Від моменту повномасштабного вторгнення окупантів чимало українських навчальних закладів призупинили свою діяльність, а деякі з них — як, наприклад, Інститут Богословських Наук у Городку, — за потребою часу стали притулками для біженців.

Інститут у Городку завжди був осередком активної християнської діяльності. Окрім богословського навчання, ІБН організовує катехитичні симпозіуми, різноманітні тренінги для мирян та богопосвячених, презентації книжок, а також — у вільний від проєктів час — служить реколекційним будинком. Наразі ця діяльність призупинена, але служіння колективу триває, лише по-іншому.

— Наш будинок став притулком для багатьох сімей — постійним або тимчасовим. Вже в перші дні війни ми почали приймати людей із Київської області, пізніше стали приїжджати люди з Харкова та околиць. Сьогодні в Інституті постійно проживає 40 чоловік, але є й такі (зараз це близько 200 осіб), що лише ночують одну ніч або декілька, а потім їдуть далі на захід. Серед них — не лише католики, але і православні, й невіруючі. Нещодавно ми змогли також дати прихисток на дві ночі великій групі людей із Коротичів біля Харкова. Це матері й діти із кризового центру, — так описав нинішню діяльність Інституту ректор о. Олег Жарук.

Інститут Богословських Наук самі студенти часто називають своїм другим домом. Тепер же цей будинок став справжньою домівкою тим, хто через війну був змушений тікати й шукати прихистку деінде. Інститут, завдяки пожертвам добродіїв, забезпечує біженців проживанням та харчуванням. 

Серед тих, хто проживає в будинку постійно, є також чимало дітей. З огляду на це, в інститутському шелтері організували для них Світлицю. Ініціаторкою корисного дозвілля для дітей стала студентка І курсу Інституту (педагогічно-катехитичної спеціалізації) Анна Киналь. Їй допомагає волонтерка з Польщі Агнєшка Госінєцка, яка до цього часу волонтерила в Харкові. Щоби трансформувати негативні емоції та переживанняя дітей, волонтерки займаються з ними рукоділлям. Завдяки Світлиці діти також мають змогу не лише гратися, але й більше пізнавати Бога.

Отець-ректор так пояснює теперішнє служіння: «Ісус у Євангелії дав нам чіткі вказівки, як ми маємо допомагати тим, хто опинився в потребі: нагодувати, одягнути, дати місце для відпочинку. Тому все просто — Ісус приходить до нас у цих людях, а ми їм служимо. Я дуже вдячний команді працівників, яка так жертовно служить нашим мешканцям. Вони справжні герої нашого Інституту».

Серед цих героїв є Вероніка Чорноус — студентка V курсу педагогічно-катехитичної спеціалізації, яка за сумісництвом є секретаркою Інституту.  

— Коли почалася війна — було важко в це повірити, прийняти реальність такою, яка вона є, ба більше — продовжувати жити і працювати в цій реальності. Спочатку була якась тривога, напруженість; я відчувала, що не можу впоратися зі своїми переживаннями. Це були дні, коли постійно думала про себе та дорогих мені людей, — поділилася з CREDO Вероніка. — Коли приїхали в наш Інститут перші біженці, потрібно було їм послужити, нагодувати, допомогти. З кожним днем людей ставало дедалі більше, а це потребувало більшого служіння. Відповідно, часу на себе ставало менше. Це дуже добра можливість навчитися думати не тільки про себе і навчитися жити для інших. Особисто мені це служіння приносить радість і певний спокій. Також це певне випробування у вірі. Перед тобою постає вибір. Зрештою, цей вибір завжди є: чи самому пробувати все контролювати — чи віддати своє життя повністю в руки Господа.

Протягом цих днів війни Інститут отримав гуманітарну допомогу для біженців від інших країн. Але допомагають інститутському служінню також і місцеві городоччани, які приносять різні продукти харчування та речі, проявляють ініціативу.

На своїй сторінці у Facebook Інститут закликає всіх небайдужих до допомоги: підтримати продуктами харчування або ж скласти фінансову пожертву. До цього можете також долучитися і ви:

Картка Приватбанку
5168 7573 9557 2110
Призначення платежу: благодійний внесок

Банківський рахунок Отримувач: Інститут Богословських Наук р/рах. UA333003460000026004017840301 в АТ„АЛЬФА-БАНК”, у м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100 ЄДРПОУ 26216312, МФО 300346 Призначення платежу: добровільне пожертвування

Кожен повинен боротися на своєму фронті — хтось у лавах ЗСУ, хтось молитовно, а хтось як волонтер.


Джерело: CREDO: https://credo.pro/2022/03/314501

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *