Молитовна ініціатива – “Під покровом Марії”

Слава Ісусу Христу!
Дорога спільното Інституту Богословських Наук!

Цього року ми відзначаємо 25 років від заснування нашого Інституту. Саме 30 липня 1997 року єпископ Ян Ольшанський (1919-2003) підписав декрет заснування (еригування) нашого Інституту, а о. Андрій Мацьонг (1952-2007) став його першим ректором.

25 років – це гарна нагода, щоб оцінити пройдений шлях і планувати майбутнє нашого навчального закладу. Однак так важливо не обмежитися тільки людським потенціалом, але зуміти довіритися Богу. Саме Він є Тим, який вказує правильний шлях. Прикладом для нас стає Марія, ізраїльська дівчина, яка зрозуміла, що її життя належить Богу, а виконання Його волі – це саме той шлях, який вона має пройти у житті: «велике бо вчинив мені Всемогутній і святе його Ім’я» (Лк 1, 49). Невипадково саме Вона є нашою Покровителькою.

Тому у цей час, коли наша країна страждає і відстоює свою незалежність, пропоную кожному/кожній з нашої спільноти присвятити час на особливу молитву – адже це наша сила,
сила кожного українця, – в намірах Інституту Богословських Наук в Городку та нашої Батьківщини України, разом з Марією, Матір’ю Ісуса.

Запрошую кожного з вас долучитися до молитовної ініціативи під назвою «Під покровом Марії». Ця ініціатива покликана передусім для того, щоби духовно оцінити нашу діяльність, адже ми як спільнота маємо за що дякувати, перепрошувати, знову просити і зуміти
розпізнати те, чого очікує від нас Господь у майбутньому. Це також гарна нагода для роздумів над тим, яким я є християнином і як розумію очікування Бога стосовно мене, а також яким я є громадянином і чи достатньо розумію своє служіння Батьківщині. Думаю, що щоденна молитва Розарію – це саме той духовний шлях, який ми маємо пройти у цьому ювілейному для нас році.

Ця духовна ініціатива триватиме один рік – від 30 липня 2022 року до 30 липня 2023 року, а її координатором буде Володимир Сеньків, студент нашого Інституту.

Ми віримо, що щоденна молитва Розарію – це наша духовна зброя, яка допоможе нам особисто більше покладати надію на Бога та його силу, а також допоможе перемогти нашого ворога і здобути так довгоочікувану перемогу – перемогу добра над злом, адже Господь
«виявив потугу рамени свого, розвіяв гордих у задумах їхніх сердець. Скинув могутніх з престолів, підняв угору смиренних» (Лк 1, 51-52).

РАДІСНА ЧАСТИНА МОЛИТВА ПОДЯКИ

В намірі нашого Інституту: Молімося за усіх тих, які творили, а сьогодні надалі продовжують розвивати наш навчальний заклад: засновників, викладачів, студентів, працівників і жертводавців – про щедре Боже благословення для них у щоденних справах життя, а для померлих про вічну нагороду у Небесному Царстві.

В намірі нашої Батьківщини України: Молімося за нашу Батьківщину Україну, за кожного українця і українку нашої землі та в діаспорі, щоб були вдячними за усіх тих, хто творив, а тепер розвиває і надалі бореться за свободу і незалежність – про Божу милість і нагороду в небі.

СВІТЛА ЧАСТИНА МОЛИТВА ПЕРЕПРОШЕННЯ

В намірі нашого Інституту: Молімося за нашу спільноту, щоб, пройшовши шлях за Господом, вона зуміла оцінити помилки, занедбання і гріхи минулого і жити у повноті Божої благодаті.

В намірі нашої Батьківщини України: Молімося про духа навернення для українців, щоб, борючись зі спокусами і перемагаючи гріхи, ми розуміли потребу навернення до Бога і будування з Ним глибоких стосунків довіри та любові.

СКОРБОТНА ЧАСТИНА МОЛИТВА ПРОХАННЯ

В намірі нашого Інституту: Молімося за спільноту Інституту, щоб своїми знаннями, зусиллями і талантами ми надалі розвивали Боже діло, яким є Інститут.

В намірі нашої Батьківщини України: Молімося за усіх українців, щоб, захищаючи нашу Батьківщину на різних фронтах, ми зуміли відстояти нашу свободу та незалежність, а мир Христовий нехай прийде на нашу землю і до наших сердець.

СЛАВНА ЧАСТИНА МОЛИТВА РОЗПІЗНАННЯ

В намірі нашого Інституту: Молімося за спільноту Інституту і благаймо Бога, щоб ми могли добре розпізнати знаки часу, які Бог відкриває перед нами, щоб завдяки ним ми вчилися бути учнями Ісуса у різних ситуаціях життя і не боялися нести Христа іншим, виконуючи вповні місію та завдання, які Бог ставить нам.

В намірі нашої Батьківщини України: Молімося за Україну та її керівників, щоб зуміли розпізнати і обрати добрий шлях розвитку нашого народу, фундаментом якого є Божий Закон, і намагалася збудувати суспільство, де кожен відчує свою гідність та свободу.

о. Олег Жарук
Ректор Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *