Місія і волонтерство: презентація міжнародної програми «Місія поза кордонами»

Під час третьої осінньої сесії, 12 листопада, до Інституту Богословських Наук завітала сестра Світлана Мацюк зі Згромадження Сестер Служебниць Святого Духа.

Ціль і намір сестри Світлани була конкретною: «Я приїхала сюди до вас, щоб шукати місіонерів. Знаю, що тут навчаються зрілі особи, що формуються з Богом».

Проєкт, який презентувала сестра Світлана, – це європейська програма “Місія поза кордонами” (“Mission beyond borders” (MBB)), яка пов’язана із служінням біженцям у Європі. «Це проблема, – вела далі с. Світлана, – що мало висвітлюється у більшій частині світу».  Сестра розповіла про місця, де найбільше біженців, зокрема про Сирію, звідки люди постійно втікають. «Так, кількість біженців зростає з кожним днем. Проте хтось живе у спокої, а хтось чує звуки пострілів. І постає питання, що кожен з нас може зробити? Яка наша місія?» – продовжувала с. Світлана.

Цікавим фактом є те, що папа Франциск присвятив аж цілий місяць жовтень місіям. Ця ініціатива Папи Франциска пов’язана із сторіччям оприлюднення Апостольського листа його попередника Бенедикта XV «Maximum illud», що побачив світ 30 листопада 1919 року, яким тодішній Наступник святого Петра прагнув дати новий запал місійній відповідальності. Після жахіть Першої світової війни він усвідомив необхідність переосмислення місійної діяльності. «Папа оголосив цей місяць невипадково, – стверджувала с. вербістка, – щоб ми задумались ким ми є, чим є наша місія, покликання. Адже місія – це вибір, відповідь на те, що відбувається сьогодні, тут і зараз».

Програма “Місія поза кордонами” (“Mission beyond borders” (MBB)) створена Сестрами Служницями Святого Духа (SSpS) у Європі у співпраці з волотнерами ще однієї австрійсько-німецької програми від SSpS “Missionare auf Zeit” (“Місіонери на час”) та іншими партнерами – Єзуїтською Службою Біженців (”Jesuit Refugee Service” (JRS)). Місійний проєкт дає можливість стати волонтером для біженців у Європі повнолітнім особам. Термін участі у програмі – від 2,5 до 6 місяців. Залучена молодь допомагає бідним, годує їх, грається з дітьми, ділиться своїми талантами і навчає їх.  

На завершення с. Світлана Мацюк сказала: «Гарним прикладом для нас є сам Господь. Його Місія – спасати, тобто допомагати потребуючим, втішати їх чи сказати добре слово. Це те, що потребують біженці, інколи навіть простого слова підтримки. Тому, якщо є нагода та бажання, рекомендую приєднатися до цього проєкту допомоги біженцям. Господь буде благословляти»!

Більше інформації про міжнародну програму «Місія поза кордонами» і як стати волонтером можна дізнатися на сторінці сестер-вербісток: ssps.org.ua

Анастасія Здибель, студентка І курсу

Фото – Катерина Лучко

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *