9 грудня спільнота Інституту Богословських Наук святкувала відпустову урочистість Непорочного Зачаття Діви Марії. Ця подія має велике значення для інституту, оскільки Марія є його покровителькою.
Святкування розпочалось із урочистої Служби Божої, яку очолив о. Микола Лучинський, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту, що у Хмельницькому. У Літургії співслужили ректор Інституту о. Олег Жарук та о. Сергій Ленчук. Також участь взяли студенти , викладачі та працівники Інституту.
У проповіді о. Микола Лучинський скзазав:
«За прикладом Марії ми покликані служити та виконувати Божу місію. Бог вибрав нас, Він дає нам привілей християнського життя. І що з цим буду зробити? Якщо я маю привілей бути викладачем, директором, студентом, що Бог хоче зробити через це? Дуже важливо побачити, що моє життя є покликанням служити та проповідувати там, де я є. Не шукати особливої нагоди чи місця, діяти тут і сьогодні».
Після Святої Літургії о. Олег Жарук, освятив нову статую Язловецької Богоматері, яка займає центральне місце при вході в Інститут. Жертводавцем фігури став о. Павел Кузьола, настоятель парафії Св Альберта Хмельовського у Пулавах (Польща).
Створив статую Богоматері скульптор з Польщі Кшиштоф Мазур всього лиш за літній час. Він наголосив, що це його остання робота саме Язловецької Богоматері.
Вперше таку статую в Україну привезла Марцеліна Даровська у 1883 році. У Римі Марцеліна побачила її в майстерні видатного польського різьбяра родом з Волині. Вона придбала фігуру за символічну суму . Через деякий час ця статуя в м. Язлівці стала місцем паломництва, навернень та чудесних оздоровлень.
Таку ж Богоматір в Інституті захотів встановити перший ректор о. Андрій Мацьонг.
«Раніше на цьому місці стояло погруддя Леніна. Спочатку о. Андрій Мацьонг замінив його на фігуру Діви Марії. І уже на початку двохтисячних була встановлена Язловецька Богоматір. Бо саме в ній вбачав єдність із блаженною Марцеліною Даровською, яка займалась освітньою діяльністю», – зазначив ректор Інституту богословських наук о. Олег Жарук.
Щороку Інститут богословських наук запрошує усіх бажаючих на спільне святкування Урочистості Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.
с. Людмила Кметь SSpS, II курс