О. Микола Лучинський: “За прикладом Марії ми покликані служити та виконувати Божу місію”

9 грудня спільнота Інституту Богословських Наук святкувала відпустову урочистість Непорочного Зачаття Діви Марії. Ця подія має велике значення для інституту, оскільки Марія є його покровителькою.

Святкування розпочалось із урочистої Служби Божої, яку очолив о. Микола Лучинський, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту, що у Хмельницькому.  У Літургії співслужили ректор Інституту о. Олег Жарук та о. Сергій Ленчук. Також участь взяли студенти , викладачі та працівники Інституту.

У проповіді о. Микола Лучинський скзазав: 

«За прикладом Марії ми покликані служити та виконувати Божу місію. Бог вибрав нас, Він дає нам привілей християнського життя. І що з цим буду зробити? Якщо я маю привілей бути викладачем, директором, студентом, що Бог хоче зробити через це? Дуже важливо побачити,  що моє життя є покликанням служити та проповідувати там, де я є. Не шукати особливої нагоди чи місця, діяти тут і сьогодні». 

Після Святої Літургії о. Олег Жарук, освятив нову статую Язловецької Богоматері, яка займає центральне місце при вході в Інститут. Жертводавцем фігури став о. Павел Кузьола, настоятель парафії Св Альберта Хмельовського у Пулавах (Польща).

Створив статую Богоматері скульптор з Польщі Кшиштоф Мазур всього лиш за літній час. Він наголосив, що це його остання робота саме Язловецької Богоматері.

Вперше таку статую в Україну привезла Марцеліна Даровська у 1883 році. У Римі Марцеліна побачила її в майстерні видатного польського різьбяра родом з Волині. Вона  придбала фігуру за символічну суму . Через деякий час ця статуя в м. Язлівці стала місцем паломництва, навернень та чудесних оздоровлень.

Таку ж Богоматір в Інституті захотів встановити перший ректор о. Андрій Мацьонг. 

«Раніше на цьому місці стояло погруддя Леніна. Спочатку  о. Андрій Мацьонг замінив його на фігуру  Діви Марії. І уже на початку двохтисячних була встановлена Язловецька Богоматір. Бо саме в ній вбачав єдність із блаженною Марцеліною Даровською, яка займалась освітньою діяльністю», –  зазначив ректор Інституту богословських наук о. Олег Жарук.

Щороку  Інститут богословських наук запрошує усіх бажаючих на спільне святкування Урочистості Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. 

с. Людмила Кметь SSpS, II курс

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *