О. ОЛЕГ ЖАРУК: «Хрест хвороби був вписаний в пастирське служіння єпископа Яна Нємца»

4 листопада 2020 року в храмі св. Станіслава, єпископа і мученика, у Добжехові (Польща) була відправлена жалобна Свята Меса за єпископа-помічника Кам’янець-Подільської дієцезії Яна Нємца, який відійшов до вічності 27 жовтня 2020 року. Тіло єпископа спочила на місцевому парафіяльному цвинтарі біля гробу батьків померлого.

В Інституті Богословських Наук в Городку цього дня була відправлена заупокійна Служба Божа. Її очолив ректор Інституту, о. Олег Жарук. Участь у Літургії взяли працівники навчального закладу.

У проповіді, о. Олег звернув увагу на життя і служіння єп. Яна Нємца на території Кам’янець-Подільської дієцезії. «Сьогоднішнє Слово Боже досконало описує особу єпископа Яна Нємца, – говорив о. ректор. – Це життя варто поглянути у контексті покликання, хреста хвороби і бути учнем Ісуса Христа у щоденності. Своє покликання до священства єп. Ян розпізнав на реколекціях, адже у своєму житті хотів якнайкраще виконати Божу волю. Його священицьке покликання реалізовувалося як парафіяльного священника і викладача саме тут на Поділлі. І саме тут він вповні реалізував своє покликання, ставши єпископом-помічником». О. Олег звернув увагу на присутність хреста хвороби в житті єпископа: «Ісус в Євангелії говорить, що якщо хто не несе свого хреста, а йде слідом за Мною, не може бути Моїм учнем. Єпископ це ще більше зрозумів, коли захворів. Хрест хвороби був вписаний в пастирське служіння єпископа Яна Нємца. Про це свідчать багато людей, які знали ближче єпископа».

На завершення проповіді о. Олег підсумував життя єп. Яна Нємца словами апостола Павла до филип’ян, які цього дня були у першому читанні Літургії Слова: «Усе робіть без нарікань і сумніву, щоб ви, непорочні та чисті, були бездоганними Божими дітьми серед лукавого й розбещеного роду, серед якого ви сяєте, мов світила у світі, дотримуючи слово життя мені для похвали в день Христа, що я недаремно біг, недаремно трудився. Та хоч і приношу себе на служіння і в жертву вашої віри, я радію і веселюся разом з усіма вами. Так само й ви радійте та веселіться разом зі мною» (Еф 2, 13-18).

Нагадаємо, що заупокійна Свята Меса за померлого єпископа Яна Нємца в Кам’янець-Подільському кафедральному храмі відбудеться в суботу 7 листопада 2020 року о 12:00.

Біографічна довідка

Єпископ Ян Нємєц народився 14 березня 1958 року у Жешуві (Польща). Навчався у Вищій педагогічній школі в Жешуві  (1977—1981), пізніше – у дієцезальній семінарії у Перемишлі (1982—1987). У 1987 році отримав священницькі свячення у Перемишлі (Польща). З 1993 року працював викладачем Вищої духовної семінарії Кам’янець-Подільської дієцезії, а також був її ректором (2001-2006). Окрім того проводив лекції з історії Церкви в Інституті Богословських Наук. 21 жовтня  2006 року призначений єпископом-помічником Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Єпископські свячення відбулися 8 грудня 2006 р. у Кам’янці-Подільському. Гаслом владики були слова «Ecce Agnus Dei». Помер 27 жовтня 2020 в лікарні м. Ланьцут (Польща).

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *