Отець ректор Олег Жарук: «Ми знову повертаємося до нашого рідного дому»

Слово ректора на початок академічного 2020/2021 року

Слава Ісусу Христу!

Дорога спільното Інституту Богословських Наук!

Після тривалого часу ми знову повертаємося до нашого рідного дому – Інституту Богословських Наук. Час пандемії, який надалі триває і доторкає тих, кого ми знаємо, вніс корективи в наше щоденне життя. Ми передусім стривожені нашим майбутнім життям, а з другого боку – наше сьогодення показує нам – життя проминає, а Бог залишається вічний.

На початку нового 2020/2021 академічного року хочу привітати у нашій спільноті першокурсників, які 7 вересня долучилися до нас. Сподіваюся, що цей час, який Ви проведете у стінах нашого богословського навчального закладу, стане для кожного плідним і корисним етапом життя. Тож бажаю не лінуватися, але відкриватися на те, що приготував Вам Господь.

На початку академічного року хочу побажати кожному студенту натхнення у навчанні, а кожному викладачу витривалості і наснаги у проведенні лекцій. Також хочу заохотити усіх нас, щоб у цьому академічному році ми звернули увагу на три важливі моменти:

Спільнота, яка йде разом

Мені дуже приємно, що у цей час пандемії ми підтримували один одного. Особливо це стосується дружби, яка зав’язалася саме тут в Інституті і яка надалі підтримується у щоденному житті. Хочу подякувати тим студентам, які створили молитовну спільноту «Інститут поза Інститутом» і щоденно о 15:00 молилися Вінець до Божого Милосердя і читали один розділ із Святого Письма. Знаю, що для багатьох з Вас це онлайн-місце було доброю нагодою пережити цей складний час пандемії. Заохочую продовжувати цю ініціативу між навчальними з’їздами і сподіваюся, що це допомагатиме для Вас зростати духовно.

Запрошую кожного студента, викладача, працівника і випускника, а також наших духовних і матеріальних добродіїв і жертводавців надалі творити цю чудову спільноту нашого Інституту. Це спільнота, яка іде разом до Бога, разом молиться і радіє, разом переживає труднощі і шукає рішення проблем… Я сподіваюся, що нам вдасться зустрітися разом під час особистих і спільних зустрічей, а разом із випускниками розділимо радість спільного перебування у нашому домі вже у червні 2021 року. Тому запрошую вже сьогодні кожному планувати свій час!

Навчання, яке підштовхує ще більше пізнавати Бога

Заохочую кожного з Вас, дорогі студенти, у цьому навчальному році поставитися до навчання з великою відповідальністю і дисципліною. Думаю, що кожен з Вас розуміє, що богослов’я- це наука про Бога, а отже розуміння цього має спонукати до того, щоб навчання ставало не лише поверхневим, не лише для зарахування чергового іспиту, але передусім спонукало до глибокого переосмислення присутності Бога у особистому житті. Заохочую Вас не боятися дискутувати між собою на богословські теми, спілкуватися із викладачами, користуватися бібліотекою і більше читати наукових богословських книг.

Стратегія, яка спонукає розвиватися

Думаю, що кожен з нас уявляв собі, якою людиною хотів би стати і що осягнути у житті. Усе це ми можемо окреслити як стратегія власного життя тобто усе те, що допомагає нам ставати кращими і якіснішими людьми. Зустріч із цікавими людьми, корисна книга, подорожі, розвиток в духовному житті і багато іншого показує нам ким ми є і ким хочемо стати.

Цього року ректорат Інституту ставить собі за мету розпочати будувати стратегію нашого майбутнього. Чому потрібна стратегія розвитку? Ми маємо поставити собі чітку мету якими ми хочемо стати за 5, 10 або 20 років. Тому Інститут вступає в перший етап реалізації стратегії ІБН-2025, який можна окреслити як ФУНДАМЕНТ. Незабаром будуть представленні напрямки діяльності та розвитку. Сподіваюся, що побудова спільної мети між студентами, викладачами, випускниками і усіма симпатиками нашого Інституту допоможе нам давати якісну богословську освіту, формувати зрілих християн мирян за якими майбутнє і розвиток Церкви в Україні.

Хочу на завершення подякувати усім, які творять це особливе і важливе місце – Інститут Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку. Передусім дякую для наших викладачів, які плідно трудяться для розвитку нашого Інституту; для наших працівників, які щоденно дбають про наш спільний дім – Інститут; для наших добродіїв і жертводавців, які нас підтримують матеріально і молитвою; для усіх студентів, які вивчають богослов’я і які хочуть стати справжніми свідками Христа; а також для наших випускників, які у своїх середовищах беруть участь у творенні спільноти Церкви в Україні.

Нехай усім нам на початку нового академічного 2020/2021 академічного року, в усіх справах, планах і починаннях благословить Всемогутній Господь Бог!

Ваш ректор

о. Олег Жарук

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *