Студенти інституту взяли участь у ІІ Міжнародному тижні богослов’я Ратцінгера

У Відні з 23 по 28 квітня відбувся ІІ Міжнародний Тиждень вивчення богослов’я Ратцінгера/папи Бенедикта XVI. У конференції взяли участь студентки Інституту Богословських Наук Катерина Шептицька (V курс) і Вероніка Чорноус (ІІ курс) разом із ректором о. Олегом Жаруком.

Протягом тижня у Будинку св. Йоана Дамаскина у Відні учасники мали нагоду прослухати конференції, а їх було щоденно по три, присвяченні Таїнству Хрещення.

«Для нас це була чудова нагода, щоб познайомитися із іншими учасниками, – говорить о. Олег, – а також подискутувати в екуменічному контексті, адже разом зібралися католики і православні, про Таїнство Хрещення. Чудово, що ми обговорювали цю тему в контексті богослов’я Йосифа Ратцінгера».

У зустрічі взяли участь викладачі і студенти із різних країн, а зокрема із Австрії, України, Німеччини, Італії, Грузії, Ірландії, Казахстану, Англії та Індії.

«Ця екуменічна зустріч у Відні, стверджує Вероніка Чорноус, голова Студентської Ради, — гарний досвід побудови діалогу. Тема зустрічі “Одне Хрещення” актуальна сьогодні, оскільки прагнучи творити діалог, ми маємо знайти щось спільне, яке нас об’єднує. Я дуже рада, що мені пощастило взяти участь у цій зустрічі, послухати цікаві і глибокі конференції, дізнатися нове про традиції Хрещення в інших Церквах, познайомитися і поспілкуватися з одним із учнів Папи Бенедикта XVI. Це дуже цінний досвід, яким варто ділитися з іншими».

Окрім богословських дискусій, учасники відвідали Відень та околицю. Українці натрапили навіть на слід козаків у Відні. На горі, неподалік міста, австрійці встановили пам’ятник запорізьким козакам як вдячність за захист Відня у 1683 році.

Наступний тиждень вивчення богослов’я Ратцінгера відбудеться у 2020 році після Великодня.

ibn-gorodok.org.ua

Поділитися:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *