Студенти та викладачі інституту долучилися до створення рукописної Біблії

Як ми творили історію

Зимова сесія в нашому інституті  була цікавою і насиченою різними подіями. Крім обов’язкових лекцій і екзаменів, ми колядували разом із нашими єпископами – Леоном Дубравським і Яном Нємцем, а також мали можливість долучитися до всеукраїнського проекту «Рукописна Біблія», який започаткувало Українське Біблійне Товариство (УБТ) разом із Всеукраїнською Радою Церков. Як відомо, 2020 рік оголошено Всесвітнім Роком Біблії, і цей проект присвячений саме цьому.

Представник Біблійного Товариства, Юрій Петренко, так розповів про сам захід і його мету: «За роки своєї роботи ми побачили, що разом із більшою релігійною свободою зменшилася цікавість до Божого Слова. Тому ми хотіли привернути увагу суспільства до цінностей, які є  в Святому Письмі. І головна мета цього проекту – показати, що в Україні, поділеній ідеологічно, політично і світоглядно, є те, що може об’єднати всіх людей – це Слово Боже. Ми хочемо продемонструвати, що представники всіх конфесій, з усієї країни: зі Сходу, Заходу, Півдня, Півночі, різного віку, україномовні й російськомовні – всі пишуть одну Біблію. Кожен може долучитися до нашого проекту.

Це дуже просто: сісти і написати один вірш зі Святого Письма. Натомість проект рухається повільно. Всі кажуть, що він необхідний, але на ділі наших людей треба підштовхувати: у когось немає часу, хтось недобачає, у когось поганий почерк тощо. На жаль, це все відмовки. У тому й унікальність і цінність рукописної Біблії, що ми всі різні й кожен такий, як є. Це займає всього 5-7 хвилин часу».

Така масштабна подія вперше відбувається в Україні й у ній бере участь велика кількість людей, тому керівництво УБТ вирішило звернутися до Національного Реєстру Рекордів України. Потрібно тільки завершити проект і тоді буде зафіксовано національний рекорд.

Пан Юрій зазначив, що це додаткова можливість заявити світові та суспільству про актуальність і цікавість Біблії.

У створенні рукописної Біблії брали участь такі відомі люди як: Петро Порошенко, Андрій  Парубій, посадовці та багато інших знаних українців. Загалом  у проекті мають бути задіяні 31240 чоловік – стільки, скільки віршів у Святому Письмі. Останній вірш рукописної Біблії буде записаний символічно в Острозі, в червні цього року. Попереду також процес упорядкування сторінок, оформлення, виготовлення обкладинки тощо. І тоді, після офіційного  урочистого завершення проекту, рукописна Книга Книг буде виставлена в Українському Біблійному Товаристві, де кожен зможе її побачити. Вона буде унікальною і, сподіваємося, стане  одним із символів України. Також окремо буде створена книга з іменами всіх учасників і номером біблійного вірша, який вони переписували.

Пан Юрій також поділився, що під час проекту він ще раз досвідчив – Слово Боже живе і діяльне. Він розповів кілька цікавих історій різних людей, як записане ними Слово виявилося для них пророчим. На жаль, у нашому форматі для цих свідчень немає місця.

Цікаво також, як проект рукописної Біблії потрапив до Городка. Пан Юрій вважає, що його привело сюди Боже Провидіння. Він розповів, що восени минулого року на Всеукраїнському Конгресі Сімей у Вінниці він познайомився з бібліотекаркою нашого богословського інституту, Аліною Рибаковою, яка запропонувала ректору отцю Олегу Жаруку, запросити цей проект до Городка.

У створенні рукописної Біблії взяло участь близько 50 студентів, викладачів і працівників Інституту Богословських Наук, а також клерики із Городоцької семінарії Святого Духа. Так ми долучилися до творення історії – історії Церкви, історії християнства, історії України.

Перед від’їздом пан Юрій подякував за тепле й щире прийняття керівництву інституту, особливо проректору, отцю Сергію Хитрому, за його активну допомогу, та всім, хто приєднався до цього біблійного проекту,

Всеукраїнський проект «Рукописна книга» триватиме до червня 2020 року. Долучитися до нього можна, зателефонувавши до регіональних відділень Українського Біблійного Товариства:

  • у Києві за тел. (044) 501-14-91
  • у Львові за тел. (032) 292-31-10
  • у Харкові за тел. (057) 712-13-85
  • у Херсоні за тел. (0552) 42-25-43

ibn-gorodok.org.ua

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *