Студентська Рада обрала «Студента Року-2020» і «Викладача Року-2020»

9 червня 2020 року відбулася Zoom-конференція, під час якої члени Студентської Ради, попри карантинні обмеження, обрали найкращих студентів і викладачів у 2019/2020 академічному році.

Ідея визначати кращих студентів і викладачів народилася ще на початку академічного року. У той час, новообрана Студентська Рада, на чолі з Головою Веронікою Чорноус, серед багатьох ідей вирішила на завершення навчального року присвоювати номінацію кращого студента і викладача Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії.

«Під час обговорення діяльності Ради на цей рік було представлено багато ідей, серед них – обрати Студента року та Викладача. Початково це мали бути певні номінації, але з огляду на карантин нам не вдалося зробити нагородження в такий спосіб, як планувалося, тому ми вирішили вибрати трьох студентів та двох викладачів у загальній номінації Студент та Викладач року. Звичайно, при виборі кандидатів ми керувалися певними критеріями, серед яких – успішність у навчанні, активність, відкритість та інше», – говорить Вероніка Чорноус.

Серед студентів було аж 13 кандидатів на звання «Студент Року-2020». Студентська Рада однак вирішила, що краще визначити не одного студента, але одразу трьох. Тому після голосування і обговорення кандидатів було обрано наступних студентів: Тудора Ротару, с. Схоластику Гулівату OSB і Марину Слободян. Саме ці студенти носитимуть звання «Студент Року-2020».

Тудор Ротару, студент ІІІ курсу, навчається на подружньо-сімейній спеціалізації. Серед студентів він має великий авторитет. Тудор один з найстарших студентів, однак попри вік знаходить спільну мову з будь-яким студентом. Цікаво, що Тудор, родом із сусідньої Молдови і це не заважає йому щомісяця приїздити на навчання в Україну. Варто відзначити, що він активно бере участь у молитві прослави, яка відбувається щоразу у п’ятницю на завершення навчальної сесії і ніколи не пропускає молитву у спільноті «Інститут поза інститутом.

с. Схоластика Гулівата OSB, студентка катехетично-педагогічної спеціалізації, також навчається на ІІІ курсі. Належить до Згромадження Сестер Бенедиктинок Місіонерок і тепер виконує своє служіння у будинку сімейного типу у смт. Білогір’я. С. Схоластика попереднього року належала до активних членів Студентської Ради. Варто відзначити її товаристкість і відкритість, а також велике бажання пізнавати богослов’я саме на інтелектуальному рівні.

Марина Слободян, навчається на подружньо-сімейній спеціалізації і належить до Студентської Ради, де виконує служіння у культурній сфері. Вже другий рік поспіль студенти довірили їй бути членкинею у Студентській Раді. Марина дуже відкрита і завжди радісна особа, тому від неї завжди можна набратися багато позитиву. 

«Емоції переповнюють! Це ж треба – “студент року”! Звісно, як членкиня студентської ради, з перших вуст почула цю новину, але все одно ДУЖЕ приємно! Це, як “людина року”, дякую за таку честь! Відверто кажучи, я на 4 курсі вже хотіла розслабитись і дозволити собі хоч одну “3”, чи прогуляти кілька лекцій без поважної причини (сміється). А тепер не маю права підвести людей, які за мене проголосували! Ще раз, дякую! І, користуючись нагодою, вітаю також сестру Схоластику та пана Тудора зі званням “Студент Року”! Добре, що маємо вже такі номінації. Це може послужити для студентів гарним стимулом до навчання та, взагалі, до активної участі у житті нашого інституту!» – поділилася Марина Слободян.

Серед викладачів на звання «Викладач Року-2020» було обрано 7 кандидатів, як мирян так і духовенство. Серед мирян було номіновано 4 викладачів: Юлія Завадська, Вікторія Кондратюк, Ірина Сашко і Тереза Андрущишина. Члени Студентської Ради одноголосно проголосували і надали звання «Викладач Року-2020» д-р Ірині Сашко.

«Звістку про те, що я стала Викладачем року в Інституті богословських наук, я отримала пізно ввечері, а потім ще довго не могла заснути, – ділиться пані Ірина. – Для мене це звання – велика честь, адже його присуджує найповажніший комітет – мої любі Студенти, яких безмежно ціную і люблю! Крім того бути викладачем року в інституті, засновником якого був о. д-р Андрій Мацьонг – це для мене ще й велике зобов’язання, оскільки о. Андрій завжди був для мене великим авторитетом, прикладом безмежної відданості Богові і людям. Дякую! Велике усім дякую! Я дуже зворушена і щаслива! Хай в усьому буде прославлений добрий Бог!» 

Нагадаємо, що д-р Ірина Сашко викладає в нашому Інституті Догматичне богослов’я: Маріологія, Екуменічні питання, Введення до Східного Богослов’я і Польську мову.

Серед духовенства було номіновано 3 священиків: о. Сергія Хитрого, проректора Інституту, о. Петра Малого і о. Миколу Мишовського, координатора спеціалізації Суспільні комунікації.. Члени Студентської Ради після голосування надали звання «Викладач Року-2020» о. ліц. Петру Малому. О. Петро, священник Львівської архидієцезії, але свої коріння має у нашій Кам’янець-Подільській дієцезії, адже народився і зростав у м. Бар, Вінницької області. В нашому Інституті викладає Історію філософії і Етику.

«Мені дуже приємно, що такі відзнаки з’явилися в нашому Інституті, – говорить ректор Інституту, о. Олег Жарук. – Думаю, що для студентів і викладачів – це велика довіра від цілої спільноти студентів. З іншого боку, від номінованих студентів і викладачів, вимагається велика відповідальність, щоб не втратити це звання не тільки в стінах інституту, але і поза його межами. Нехай Непорочна Діва Марія, яка опікується нашим навчальним закладом стає взірцем для наслідування тим, кого номінували і обрали як кращого студента і викладача». 

Студенти обрані у номінації як «Студент Року-2020», а також викладачі обрані у номінації «Викладач Року-2020» отримають дипломи і світовий бестселер, який нещодавно був виданий в Україні, книгу «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *