У Городку відсвяткували 100-річчя від дня народження єпископа Яна Ольшанського – ініціатора створення Інституту Богословських Наук

14 січня 2019 року минуло 100 років від дня народження єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії у 1991-2002 роках Яна Ольшанського. З цієї нагоди в Інституті Богословських Наук була відправлена Служба Божа в намірах швидкого початку канонізаційного процесу (проголошення святим) на дієцезіальному рівні.

Службу Божу цього дня очолив о. ректор Олег Жарук разом із викладачами. Проповідь проголосив о. Ришард Федерчик, духовний отець Вищої Духовної Семінарії і викладач інституту. Отець Ришард поділився спогадами про єпископа Яна, адже багато років був близького нього. «Я молюся не за нього, – сказав о. Ришард, – але до нього, адже знаю, що це свята людина. Приклад його життя вражає».

Після Літургії священики та студенти вирушили разом у процесії, щоб помолитися за єпископа біля пам’ятної дошки, яка знаходиться у холі інституту. Спогадами поділився о. Сергій Хитрий, якого єпископ Ян приймав до Вищої Духовної Семінарії.

Нагадаємо, що о. єпископ Ян Ольшанський являється одним із ініціаторів створення Інституту Богословських Наук. Разом з о. Андрієм Мацьонгом спочатку організовували катехетичні курси, а від 1998 року вищезгадані курси переросли в інститут з чотирма спеціалізаціями: катехитично-педагогічна, подружньо-сімейна, музично-літургійна і суспільні комунікації.

Поділитися:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *