В Інституті завершився 2020/21 академічний рік

Навчальна сесія, яка тривала від 14 до 18 червня 2021 року для студентів стала останнім акордом у 2020/21 академічному році.

Сесія була дещо інша ніж завжди, адже студенти вивчали спеціалістичні предмети згідно обраної спеціалізації:

 •  суспільні комунікації: Public relations (Юлія Завадська)  і Маркетинг (о. Микола Мишовський)
 • подружньо-сімейна: Загальна психологія (о. Анатолій Постолович, до речі вперше викладав в нашому Інституті) і Сімейна педагогіка (с. Йоанна Єсаяна, гоноратка, яка також долучилася до викладацького складу).
 • педагогічно-катехитична: Загальна психологія (о. Анатолій Постолович) і Фундаментальна катехитика (о. Сергій Хитрий)

Студенти 5 курсу активно завершували написання магістерської праці.

Подяка за служіння для о. Ярослава Росочинського

У понеділок, 14 червня, спільнота Інституту дякувала за служіння о. Ярославу Росочинському. Слова подяки лунали від о. ректора Олега Жарука, студентів та працівників.

о. Ярослав у 2016 році разом з іншими викладачами на прохання о. Віктора Білоуса, ректора у 2012-2018 роках, відновив музично-літургійну спеціалізацію, яка стала спеціалізацією сакральної музики. 1 травня 2021 року спеціалізація переформатувалася у Дієцезіальну Школу Сакральної Музики, яка діє при Інституті Богословських Наук.

Варто зазначити, що о. Ярослав призначений резидентом в парафії Матері Божої Неустанної Допомоги в с. Лошківці, а також надалі залишається викладачем у Дієцезіальній Школі Сакральної Музики

Номінація «Викладач року-2021» та «Студент року-2021»

Під час навчальної сесії студенти обрали найкращого Викладача Року у 2020-2021 академічному році. Серед номінованих був аж 21 викладач. Кожен з номінованих цього року мали лекції для студентів в будинку Інституту або онлайн. Студенти старалися гідно оцінити служіння викладачів, їхню підготовку і якісне викладання. Вибір був складним, тому найкращими стали одразу троє:

 • о. Василь Косік, викладач біблійних дисциплін
 • о. Вадим Здоров, викладач богослов’я духовності
 •  о. Сергій Хитрий, проректор і викладач катехитики

Студенти обрали також найкращого Студента Року у 2020-2021 академічному році. Серед номінованих – аж 15 студентів. Кожен із студентів голосував за свого кандидата згідно 5 критеріїв, які запропонувала Студентська Рада, а це зокрема: активність, успішність, пунктуальність, відповідальність і чесність в житті Інституту. Вибір був очікуваним, але водночас несподіваним, адже найкращими Студентами Року 2021 стало одразу троє, а це:

 • Володя Сеньків, IV курс, педагогічно-катехитична спеціалізація
 • Вероніка Чорноус,  IV курс, педагогічно-катехитична спеціалізація
 • Катерина Лучко, ІІІ курс, суспільні комунікації

Спільний пікнік

Гарною традицією вже декількох років на закінчення навчального року став пікнік. Цього року Студентська Рада, яка організовувала подію, провела його у лісі неподалік містечка. Студенти мали можливість посмажити шашлики, пограти волейбол, поспівати пісні і звичайно багато спілкуватися один з одним.

Презентація книги

У п’ятницю, 18 червня 2021 року, у головній аудиторії Інституту, журналіст та мандрівник Дмитро Антонюк презентував свою книгу «Римо-католицькі кляштори в Україні». Зустріч модерували: о. проректор Сергій Хитрий та викладач о. д-р Віталій Слободян. Бібліотека Інституту отримала у подарунок вищезгадану книгу.

Служба Божа на завершення академічного року

На завершення академічного 2020/2021 року Літургію, у п’ятницю, 18 червня, очолив канцлер курії Камянець-Подільської дієцезії і викладач канонічного права о. Павло Басистий. Разом із ним співслужили: о. ректор Олег Жарук, о. проректор Сергій Хитрий, єпископський вікарій та економ дієцезії о. Віктор Ткач, директор CREDO та керівник спеціалізації суспільних комунікацій о. Микола Мишовський. Участь у Літургії взяли студенти, викладачі та працівники інституту.

Проповідь о. ректора Олега Жарука

Зустріч випускників

У суботу, 19 червня 2021 року в інституті відбулася довгоочікувана Зустріч випускників ІБН. Радісний час вдалося наповнити різними зустрічами і відпочинком. Проповідь для усіх присутніх на спільній Літургії проголосив о. проректор Сергій Хитрий, який нагадав місію інституту:

На зустріч прибуло 20 випускників разом із своїми сім’ями. Багато випускників тепер знаходять за кордоном, тому єдналися з нами духовно.

Голова Студентської Ради Вероніка у 2018-2020 роках і Президент Студентської Ради Ірина Валентина Артковська у 2020-2021 роках розповіли про діяльність і реалізовані плани, а також поділилися про внутрішні активності і життя студентів під час навчальних сесій.

Про часопис «Immaculata» розповіла головна редакторка Катерина Лучко. Проект #ОТЕЦЬМАЦЬОНГ: ректор, священик, педагог, батько і велика людина презентувала Аліна Рибакова, співпрацівниця проекту. Відбулося також заснування і презентація Асоціації Випускників, завданням якої є краща координація та співпраця між інститутом та випускниками.

Президентом Асоціації була призначена Альона Білоус, а членами Правління стали Людмила Звезда-Блажко і Тетяна Козьолок. Окрім того, про деякі напрацювання Стратегії розвитку ІБН на 2021-2025 роки розповів о. ректор Олег Жарук. Пікнік, який відбувся на звершення, дав можливість до ще більшої радості та спілкування, а вечірня молитва та спільна кава у неділю доповнили цю радість зустрічі спільноти випускників.

Захист магістерських праць

У понеділок, 28 червня 2021 року, відбувся внутрішній магістерський екзамен для 4 студентів Інституту. Наступного дня, у вівторок, 29 червня 2021 року, відбувся екзамен і захист магістерських праць у Люблінському Католицькому Університеті Йоана Павла ІІ в режимі онлайн. Магістрами богослов’я стали: с. Клара Рудніцка OSB, Віра Добросоцька, Іванна Шеремет і Катерина Марчук.

Початок вступної кампанії 2021

15 червня 2021 стартувала вступна кампанія до Дієцезіальної Школи Сакральної Музики.

Відеопрезентація

Більше про школу

Окрім того, 1 липня 2021 року розпочалася вступна кампанія до Інституту Богословських Наук.

Цього року у програмі навчання вивчатимуть богослов’я за трьома спеціалізаціями:

 • педагогічно-катехитична: катехит, вчитель християнської етики та релігієзнавства
 • подружньо-сімейна: сімейний психолог, консультант з питань сім’ї
 • суспільні комунікації: релігійний журналіст

Прийом документів у електронній формі і консультації абітурієнтів для вступу триватиме до 1 вересня 2021 року.

Вступний іспит – 4 вересня 2021 року

Консультації щодо вступу: понеділок-п’ятниця 9.00-17.00

Телефон для довідок: +38 097 194 25 25

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *