Зустріч Випускників: радісна зустріч і багато спілкування

19 червня 2021 року в інституті відбулася довгоочікувана Зустріч Випускників ІБН, на яку прибуло 20 випускників зі своїми сім’ями. Багато випускників тепер знаходять за кордоном, а частина не змогла приїхати через непередбачувані обставини, тому єдналися з нами духовно. Також були присутні три ректора: о. Владислав Зарічний (ректор у 2008-2012 роках); о. Віктор Білоус (ректор у 2012-2018 роках); о. Олег Жарук  (теперішній ректор від 2018 року).

Зустріч пройшла в дуже приємній і родинній атмосфері. План дня розпочався спільною Літургією, проповідь під час якої, проголосив проректор о. Сергій Хитрий, нагадавши в ній про місію інституту. Опісля всі перейшли в інститутську кав’ярню, де за горнятком кави присутні продовжили своє спілкування та знайомства, адже на зустріч приїхали випускники різних поколінь.

«Інститут – це зустріч з іншими випускниками та студентами. З багатьма не бачилась давно, з іншими було приємно познайомитися. Це атмосфера чогось нового і одночасно такого знайомого, рідного», – поділилася Тереза Попова, випускниця 2012 року.

Після каплиці та кав’ярні настав час відвідати третю важливу локацію інституту – велику аудиторію. Саме в ній випускники різних років і поколінь отримували знання під час лекцій, відвідували зустрічі з важливими людьми, проводили веселі вечори. Офіційну частину розпочали голова Студентської Ради у 2018-2020 роках Вероніка Чорноус і Президент Студентської Ради у 2020-2021 роках Ірина Артковська, які розповіли про діяльність і реалізовані плани, а також поділилися про внутрішні активності і життя студентів під час навчальних сесій.

Далі про інститутський часопис «Immaculata», перше видання, яке побачило світ минулого року, розповіла головна редакторка Катерина Лучко.

Після смачного обіду випускники традиційно мали перерву, під час якої продовжили своє спілкування, а паралельно бажаючі ділилися своїми спогадами про о. Андрія Мацьонга для документального фільму, презентація якого планується в день 15-ої річниці смерті о. Андрія 16 лютого 2022 року. Також студенти відвідали музей свого першого ректора.

«Розпочинали ми своє навчання ще за Світлої пам’яті отця Андрія Мацьонґа. Тому ця зустріч стала нагодою згадати, подякувати і просто відвідати Його. Ми були у Його кімнаті-музеї, торкалися Його речей, згадували різні світлі, серйозні але і кумедні історії, події, зустрічі, ситуації.» – с. Соломія Людмила Карачина, випукниця 2013 року.

«Перший ректор заклав в інституті таку родинну, затишну, дружелюбну, молитовну атмосферу і дуже приємно, що кожен наступний ректор підтримує початковий вклад і мету навчання, виховання і християнсько-євангелізаційну формацію в першу чергу як особистості так і служителя в Церкві.» – Ірина Коршунова, випускниця 2012 року.

О 15:00 в каплиці інституту випускники спільно молилися вінець до Божого Милосердя і зустріч продовжилася в аудиторії. Там відбулося вручення дипломів магістрів випускникам 2020 року. Нагадаємо, що у 2020 році магістрами богослов’я стали: Наталія Кушнір (с. Дам’яна); Олег Байдацький; Мар’яна Шкаврон; Людмила Звезда; Катерина Лукашенко.

Аліна Рибакова презентувала проект #ОТЕЦЬМАЦЬОНГ. Вона розповіла про етапи проекту, збір свідчень, а також анонсувала про роботу над фільмом та книгою про о. Андрія Мацьонга, ректора інституту у 1997-2007 роках.

«В роки мого навчання (2000-2005) ректором інституту був о. Андрій Мацьонг, тому спогади про навчання тісно пов’язані з ним. О. Андрій був для нас не тільки ректором, а також люблячим і турботливим батьком, який знав і любив кожного студента. Він був для нас Вчителем і Вихователем, який навчав нас не лише катехитичним наукам, а також жити вірою по совісті, християнським життям.» – Ірина Коршунова, випускниця 2012 року.

Також відбулося заснування і презентація Асоціації Випускників, основна місія якої об’єднати випускників різних років і поколінь в єдину живу спільноту та краща координація і співпраця між інститутом та випускниками. Президентом Асоціації була призначена Альона Білоус, а членами Правління стали Людмила Звезда і Тетяна Козьолок.

«Створення Асоціації Випускників не лише радісна нагода позбирати нас розкиданих по світу в стіни рідного інституту, але й нагода стати причетними до його ще більшого розвитку і ще більших можливостей для теперішніх і майбутніх студентів.» – Тетяна Козьолок, випускниця 2017 року, член Асоціації випускників ІБН.

«Створення Асоціації Випускників – нова сходинка у розвитку Інституту Богословських наук. Це дуже добрий крок для згуртування спільноти тих, хто має у серці лише теплі спогади про час навчання та духовного росту у стінах цього навчального закладу, що став для кожного з нас таким рідним і дорогим серцю місцем, куди завжди хочеться повертатися.» – Людмила Звезда, випуксниця 2020 року, член Асоціації випускників ІБН.

Про деякі напрацювання та головні стратегічні цілі розповів о. ректор Олег Жарук в презентації «Стратегія розвитку ІБН на 2021-2025 роки». Зокрема йшлося про такі тези:

  • Інститут як бренд – студенти як жива реклама;
  • Навчання і студенти (ініціатива студентів, І курс інтегрується окремо, підтримка студентів, стипендія);
  • Викладач (щоб не просто викладав, а відчував себе частинкою спільноти; є наші студенти, які тепер викладають в інституті);
  • Випускники (Асоціація випускників, створення системи спілкування, налагодження зв’язку з усіма випускниками, організація зустрічей випускників різних років і поколінь);
  • Співпраця з науковими осередками в Україні
  • Міжнародна співпраця (представники наших студентів відвідали тиждень Рацінгера в Кракові, Конференцію у Відні);
  • Фінансування (Інфраструктура, навчально-пасторальний центр).

«Щоб втілити усі ініціативи та продовжувати вже почате, напевно, потрібні чималі кошти. Мені щиро хотілося би, щоб кожен випускник долучився і підтримав інститут. Навіть невелика, але регулярна пожертва кожного з нас стане великою допомогою та розширить можливості для реалізації таких важливих ініціатив», – Тетяна Козьолок, випускниця 2017  року.

«Прекрасно бачити, що наш інститут росте і розвивається з новим ректором і що ми разом вже як магістри теології можемо співпрацювати в Божому винограднику по дорозі до Божого Царства!» – Ірина Коршунова, випускниця 2012 року.

Офіційна частина дня закінчилася особистим представленням кожного присутнього. Наші випускники пірнули в свої спогади про студентські роки і поділилися свідченням про надзвичайну важливість Інституту Богословських Наук в їхньому житті.

«Усі, кого життєві стежини одного разу привели до нашого Інституту, з радістю згадують про нього, про його теплу домашню атмосферу. Сюди завжди приємно повернутися, приїхати і зустрітися з новими поколіннями студентів, з працівниками, з викладачами. І ніби і нічого не змінилося. Все як в донедавні, добрі часи…» – с. Соломія Людмила Карачина, випускниця 2013 р.

Насичений день завершився незабутнім пікніком, який супроводжували не лише смачний шашлик та напої, а й живе веселе спілкування, спільні ігри, фото- та відеозйомка на пам’ять.

«Завершилася зустріч смачним пікніком, цікавим спілкуванням та веселими іграми. Дякую Богу та організаторам за таку милу зустріч! В ці стіни завжди хочеться повертатися, бо тут притаманне почуття дому, де Тебе завжди чекають і завжди Тобі раді», – с. Зита Яна Врона, випускниця 2012 року.

«Величезне дякую отцю Олегу за її організацію та усім, хто долучився і подбав про наше комфортне перебування. Бажаю собі та іншим випускникам завжди пам’ятати про дар Інституту і ділитися його плодами з потребуючими», – Тереза Попова, випускниця 2012 року.

Фото: Катерина Лучко

Текст: Альона Білоус

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *