Багато практики або як відбувся навчальний тиждень у листопаді?

Протягом року студенти мають можливість пережити три особливі тижні. Адже кожен з них, вступаючи до Інституту, обрав свою спеціалізацію, щоб у майбутньому служити саме у цьому напрямку. А таких спеціалізацій є три: педагогічно-катехитична, подружньо-сімейна і суспільних комунікацій. Тому навчальний тиждень з 7 по 11 листопада був наповнений багатьма незабутніми подіями.

Представлення керівників спеціалізацій

О. ректор Олег Жарук на початку навчального тижня презентував для студентів керівників спеціалізацій, які були ще призначенні 30 липня 2022 року.

О. Сергій Хитрий, керівник педагогічно-катехитичної спеціалізації цю функцію неформально виконує вже 10 років, а тепер продовжить свою діяльність ще на 4 роки, готуючи майбутніх катехитів і вчителів християнської етики для України.

Ректор офіційно вручив також наказ про призначення для керівника і заступника керівника подружньо-сімейно-спеціалізації. Д-р Тереза Андрущишина з огляду на хворобу не змогла бути присутньою. Натомість Вікторія Кондратюк, викладач і заступник керівника подружньо-сімейної спеціалізації, провела зустріч із студентами, а також розповіла про практику і стажування студентів у різних установах.

Юлія Завадська, викладач Інституту Богословських Наук, була представлена для студентів як керівник спеціалізації суспільних комунікацій. Наказ про призначення вручив ректор Інституту, о. Олег Жарук, 7 листопада 2022 року.

Педагогічно-катехитична спеціалізація

Студенти цієї спеціалізації вивчали дидактику і катехитичну, і педагогічну. Вперше лекції для студентів вела Катерина Шептицька, після навчання в Інституті, продовжила здобувати науковий ступінь з катехитики у Люблінському Католицькому Університеті Йоана Павла ІІ.  Окрім того, студенти дізналися більше про можливості практик і взяли участь у відкритих показових катехизах при парафії св. Станіслава, єпископа і мученника під керівництвом о. Сергія Хитрого.

Подружньо-сімейна спеціалізація

Студенти цієї спеціалізації мали досить багато практичних занять завдяки викладачам-психологам. С. Тетяна Нетреба провела лекції із дисфункцій сімей, а п. Альона Кардаш – Психологія подружжя та сім’ї із елементами консультування.

Спеціалізація суспільні комунікації

Досить багатим у практику був тиждень для студентів спеціалізації суспільних комунікацій.

08 листопада 2022 року студенти спеціалізації суспільні комунікації Інституту Богословських Наук, що у м. Городку відвідали Городоцький телерадіопресцентр та редакцію газети «Городоцький вісник». Екскурсія відбулась в рамках навчального процесу під час спеціалістичної сесії. Студенти відвідали теле- та радіостудію, редакцію газети та он-лайн видавництва.

В телестудії студенти випробували себе в ролі дикторів, ведучих токшоу, провели телевізійне інтерв’ю та опановували читання на електронному суфлері.Оператор Ілля Станиця розповів студентам про особливості монтажу відеоматеріалу, роботу технічних пристроїв та закадрову роботу операторів. «Медійній організації на Городоччині 20 років, а газеті більше 90 років», – розповідає редактор Наталія Попович. «У 1995 році в м. Городку було створено телебачення. У 2000 році відкрито телерадіопресцентр. Перші передачі тривали до півгодини. Чотири роки тому м. Городок отримало ФМ-радіо, а рік тому створено сайт Городок.City». У радіостудії студенти опрацювали роботу з мікрофоном, а редактор телерадіоцентру провів запис інтерв’ю із студентами. Кореспондент телерадіоцентру Маріанна Шкаврон познайомила студентів із побудовою інтернет сайту Городок.City, показала як відбувається наповнення інтернет сайту та як створюється інтернет новина.

«Мене захопив ритм роботи журналістів, особливо радіостудії», – ділиться своїми враженнями студент третього курсу Михайло Доскач. «Невеликий досвід з читання тексту на радіо, проведення прямого телеефіру » – ствердив Михайло.

Пані Олена Качуровська, викладач, а водночас і наша випускниця навчала студентів правильно організувати процес фоторепортажу.

«Основне завдання спеціалістичної сесії допомогти студентам зрозуміти у чому полягає їхнє завдання як майбутніх фотожурналістів, а саме, вміти робити фотографії, які б супроводжували їхні майбутні, журналіські матеріали. Це дуже  сконцентрований курс, бо часу мало, а предмет великий, тому я намагалась максимально в стислій формі подавати найважливішу інформацію, саме ту з якою вони матимуть справу в майбутньому, – ділиться своїми думками п. Олена.

Завдяки цьому студенти мали можливість попрактикувати у місті процес фотозйомки у різню порю дня і вечора. 10 листопада 2022 року відвідали старовинне кладовище при римо-католицькому храмі св. Станіслава єп. в м. Городку, виконуючи практичне завдання з фотожурналістики. Завданням було віднайти цікаві та несподівані ракурси, передати архітектуру католицького храму і давніх надгробків. Студенти на практиці вчились будувати експозицію фотографії.

«Для мене неочікуваним у місті побачити живого барана. Ніби кадри із казки про барана при воротах», – із усмішкою розповідає студент четвертого курсу Володимир Хозінський.

Протягом двох годин студенти ходили територією кладовища, вишукували яскраві композиційні кадри. Погода не дуже сприяла мандрівці, адже був туман та дійсно осіння прохолода. Справжньою несподіванкою виявилась зустріч барана при воротах одного з місцевих жителів, який не жарт налякав мандрівних студентів. Проте баран виявився доволі доброзичливим та добре підніс настрій стомлених та змерзлих студентів.

Замість закінчення

Теорія у поєднанні з практикою відкриває для студентів нові горизонти і розуміння того, чого вони навчаються. Здається,що інтенсивні лекції не забрали у студентів сили та енергії, а навпаки пробудили жагу до пізнавання чогось нового.

Євген Назаренко, ІІ курс

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *