Виставка до річниці великої війни
У Городоцькому краєзнавчому музеї до річниці початку повномасштабної війни росії проти України представлено виставку. Її назва — «Рік війни. Небо забирає кращих із кращих». 28 лютого виставку було урочисто відкрито. А вже першого березня її відвідали монахині.
Сестри-катехитки, які навчаються в Інституті Богословських Наук, були першими відвідувачками експозицій, присвячених річниці великої війни.
Сестри-катехитки на екскурсії у музеї.
— Так, Городоцький музей відомий на всю Україну, а серед наших курсанток є сестри не тільки з Хмельниччини, але й Вінниччини, Львівщини, Волині і других куточків країни, — розповів Олег Жарук, ректор Інституту Богословських Наук, — цього разу ми включили до програми курсу і відвідування музею.
Галерея фото
Музейна експозиція включає галерею фотографій наших земляків, Героїв, загиблих на фронті. Як зазначив заступник начальника відділу культури Сергій Щур, екскурсія почалася з енергетично потужної спільної молитви сестер за душі загиблих захисників України.
Хроніка втрат
Також до відзначення річниці повномасштабного вторгнення працівники музею підготували експозицію «Заголовки війни». Вона представлена підбіркою всіх випусків газети «Городоцький вісник» за рік війни. Відвідувачі музею мають можливість переглянути газети та публікації про загиблих Героїв, в пам’ять про кожного з яких журналісти Городоцького телерадіопресцентру пишуть статті.
Експозиція «Заголовки війни».
— Ми розклали газети таким чином, щоб вони були відкриті саме на тих сторінках, на яких розміщені публікації про наших земляків, що загинули. І навіть якщо прочитати лише заголовки, багато з яких дуже трепетні і торкаються глибини душі, то можна уявити загальний об’єднаний образ мужнього захисника України, — розповідає Сергій Щур. — А також, слідкуючи за публікаціями в газеті, ми можемо побачити, що втрат за останні місяці, на жаль, стало значно більше. Наприклад, у номері від 27 січня одразу чотири публікації про похорони наших воїнів.
Виставка «Заголовки війни» об’єднана у спільну експозицію з роботами городоцького художника Петра Войталюка, який частину своїх агітаційних плакатів подарував G-museum.
Експозиції, приурочені до річниці великої війни, можна відвідати протягом двох тижнів – з вівторка по суботу, з 8.00 до 17.00 години.