Історичний момент
17 травня Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та Інститут Богословських Наук, що у Городку, підписали договір про партнерство. Предметом договору є співробітництво у сфері науково-дослідної, навчально-методичної, організаційної, культурної та виховної діяльності.
За словами ректора Інституту Богословських Наук о. Олега Жарука, тепер на базі вишу і Хмельницької академії відбуватимуться спільні конференції, наукові зустрічі та семінари, що дотичні до богослов’я і дисциплін, які співпрацюють із ним.
— Ми дуже раді, що ця угода була підписана. Сподіваюся на добру співпрацю. Перед нами багато різних проєктів, які ще потребують доопрацювання, але думаю, що скоро вони будуть реалізовані, — зазначив священник.
Представники академії підкреслили, що підписана угода є прекрасною можливістю діалогу між тими, хто формує в Україні духовність поза конкретним віросповіданням, опираючись на фундаментальні цінності християнства.
— Співпраця з Інститутом дасть нам можливість провести нові цікаві дослідження у сфері філософії, культури та релігієзнавства. Тут є гарна бібліотека, на яку неможливо не звернути увагу. Думаю, що співпраця нам усім принесе багато плодів та буде продовжуватися впродовж багатьох років, — зазначила у коментарі для Городок.City Ірина Слоневська, кандидатка філософських наук і завідувачка кафедри Культурології та зарубіжної літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
У будівлі Інституту їй найбільше сподобалася ідея кав’ярні-читальні, де студенти та студентки, за філіжанкою гарячого напою, обмінюються думками та читають книги.
Екскурсія
У день підписання договору гостям з Хмельницького провели екскурсію вишем. Показали їм музейну кімнату першого ректора інституту о. Андрія Мацьонга, бібліотеку, кав’ярню-читальню, кімнати, у яких проживають студенти, аудиторії, у яких вони навчаються та каплицю, у якій черпають сили для навчання. До речі, вітражі у цій каплиці зроблені студентами саме Хмельницького гуманітарно-педагогічної академії.
Після екскурсії священники розповіли гостям про специфіку навчального закладу, про професії, які можна тут здобути й про єдину в Україні школу сакральної музики, яка діє при виші. Найбільше гостям сподобалася атмосфера, яка панує у будівлі Інституту.
— Я коли сюди зайшла, то відразу відчула якесь піднесення. Тут особлива атмосфера. Відчувається, що це — не звичайний Інститут, а місце, де формуються майбутні теологи та теологині, — зауважила студентка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Альона Нікіфорова.
Нагадаємо, Інститут Богословських Наук у Городку був заснований 25 років тому. Першим його ректором та співзасновником був о. Андрій Мацьонг. Сьогодні тут навчаються майбутні катехити та катехитки, журналісти та журналістки й сімейні психологи та психологині.