«AmaDOCa»
У рамках проєкту «AmaDOCa», який на теренах Городоччини реалізовують місцеві історики, вийшло чергове відео під назвою «Капсули часу». У ньому городоччани розповідають про старовинну будівлю, що розташована у центрі міста Городок. Сьогодні це — Інститут Богословських Наук, де здобувають вищу освіту богослови, катехити, журналісти, психологи та музиканти.
15 лютого студенти Інституту першими побачили ексклюзивний матеріал, який відзняли автори проєкту «AmaDOCa» Сергій Щур та Юрій Коваль.
— Перші зйомки у рамках нашого проєкту відбувалися в Інституті. Тому ми з Юрієм вирішили, що першими побачить випуск про цей навчальний заклад студенти, — сказав у коментарі для Городок.City Сергій Щур.
Чому «капсули часу»?
Як відмітили історики, це перша серія міні-фільму про інститут. У відео більше розповідається про саму будівлю, а у наступному випуску йтиметься про історію вишу та про першого ректора навчального закладу, якого студенти називали — батьком.
— У даному випуску ми показали туристично-привабливу сторону Інституту, адже він розміщений у старовинній будівлі у Городку. А передати оту старовину нам допомогла «капсула часу», яку студенти знайшли під час ремонту в одній із кімнат будинку, — зазначив Сергій Щур.
Йдеться про лист, який понад двадцять років тому залишили під дерев’яними дошками підлоги будівельники. У листі вони побажали навчальному закладу розвитку та процвітання.
«Бажаємо вам, щоб ви ще довго навчалися у цьому прекрасному будинку і щоб воно (інститут, – ред.) ще довго існувало у цьому прекрасному мальовничому місті Городку», — дослівно написано у листі.
Реакція студентів на проєкт «AmaDOCa»
Ідея проєкту «AmaDOCa» студентам Інституту Богословських Наук сподобалася. Вони зазначали, що переглядаючи відео городоччан, ще більше дізнаються про цікаві місця громади, у якій навчаються.
— Звісно, у такому короткому форматі відео неможливо розповісти багато про той чи інший об’єкт, але воно інтригує і заохочує глядача приїхати туди на екскурсію та сфотографуватися, — відмітив студент Інституту Богословських Наук Євген Тизенко.
Після презентації ректор вишу подякував історикам з Городка за те, що вони роблять і підкреслив, що це вагомий внесок у збереження історичної спадщини Городоччини.
— Я дуже вдячний Юрію і Сергію за те, що взялися за проєкт, частиною якого став і наш Інститут. Мені дуже приємно, що про наш заклад тепер дізнаються і у такому форматі. Чекаємо на наступне відео, — зазначив ректор Інституту о. Олег Жарук.
Мета проєкту
Нагадаємо, проєкт «AmaDOCa» — це волонтерська ініціатива двох городоцьких істориків Сергія Щура та Юрія Коваля, покликана підвищити історичну цінність Городоччини та привернути увагу туристів.
— Мета нашого проєкту — зберегти і показати у цікавому та короткому форматі значимі віхи історії нашої громади. Наразі у нас вже відзнято п’ять відео: чотири у селах громади і одне — у Городку, — повідомив Юрій Коваль, який займається зйомками та монтажем історичних роликів
Загалом волонтери планують відзняти 20-25 сюжетів про визначні місця Городоччини.
Більше про проєкт «AmaDOCa» читайте тут.