Різдвяна зустріч: спів колядок знову лунав у стінах Інституту


19 січня 2023 року Інститут радо зустрів студентів, випускників, викладачів, які з охотою допомогали підносити коляду до Бога. Найважливішим і найпошанливішим гостем Різдвяної зустрічі став єпископ-ординарій Камʼянець Подільської дієцезії Леон Дубравський. Разом з ним був присутній єпископ помічник Радослав Змітрович.Святкування розпочалось з урочистої Служби Божої, яку очолив єпископ Леон Дубравський. У літургії співслужили: о. ректор Олег Жарук, проректор о.Сергій Хитрий, ректор Вищої духовної семінарії Святого Духа в Городку о. Віктор Білоус, професори та запрошені священники. Брали участь у Службі Божій також студенти, викладачі, випускники та робітники інституту.

Єпископ Радослав Змітрович під час гомілії влаштував міні-опитування, задавши запитання:”Яку обітницю очікуєш, що Господь дасть тобі?”. Відповіді були різними і в кожного була змога задуматись, що для них є цією обітницею від Господа. Відповіді відображали шлях до Бога кожного і те,чого б хотіли отримати в благодаті від Господа: сили, воскресіння, знання, благодаті, милосердя. Наприкінці проповіді єпископ Радослав підкреслив: “У часі Різдвяних свят Христос в особливий спосіб стукає до дверей нашого серця і готовий увійти до нього, щоб нас потішити, скріпити і внести свій мир, любов і щастя. Але Він чекає, щоб ми самі відкрили Йому наші серця і дозволили Йому обновити наше життя. Тож сьогодні свята Церква кличе до всіх нас: „Радійте всі разом із ангелами, прославляйте Того, Хто народився у Вифлеємі, щоб спасти увесь світ!”  

Єпископ Леон наприкінці Літургії розповів про величність коляди і його любов до неї, трактуючи це словами:”Все своє життя я співав, співаю і співатиму! Адже більш божественого ніж коляда не має значення в моєму житті.” Також єпископ акцентував увагу на молитві Розарію, адже він вважає, що навіть десятка прохань до Марії допоможе нашій країні в перемозі. “Молитва на сьогоднішній день явлається найміцнішою силою нашої неньки,тому закликаю всіх, збираючись групою людей, в намірені перемоги Батьківщини. Наші молитви обов’язково будуть почуті. Найголовніше вірити в це!” 

Слідом, опісля Урочистої Літургії було проведено концерт колядок під назвою “Мирного Різдва” за участі студента Інституту Володимира Хозінського.

Під кінець зустрічі всі зустрілись за святковим столом, де мали змогу, ділячись облатком, подякувати одне одному і побажати найщиріші побажання.Після Святкової вечері, спів колядок лунав до самого вечора у будинку Інституту.

Марія Дукач, І курс

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *