«МАГНІФІКАТ. ПІСНЯ БОГОРОДИЦІ». Проректор Ірина Сашко презентувала чергову книгу про Марію

8 грудня 2022 року відбулася непересічна подія року, що минає – презентація книги д-р Ірини Сашко, проректора нашого Інституту, під назвою «Маґніфікат. Пісня Богородиці». День обрано не випадково – це і Урочистість Непорочного Зачаття Діви Марії, покровительки навчального закладу і велика любов авторки до Матері Бога.

Початок презентації розпочався із привітання ректора Інституту Богословських Наук о. Олега Жарука:

«Презентація книжки не є випадковою саме у цьому місці. Життя пані Ірини з дитинства пов‘язане із Марією і написала вона цю книжку саме тут – у стінах Інституту. Пані Ірина ділиться своїм досвідом Бога, а саме через зустріч з Марією».

Директор видавництва Святого Павла у Львові і керівник процесу видання книжки «Маґніфікат», о. Маріуш Кравєц у своїй промові сказав:

«Я дуже радий, що сьогодні я тут присутній. Для інституту дуже цінно, що викладач може видати книжку. Зараз під час війни є багато труднощів  з друком книжок: немає світла, є проблеми з папером. Але попри це все Господь дає можливість видати ще одну книжку, за це потрібно дякувати Йому. Я радію, що наше видавництво видало книжку автора з України, і авторкою цієї книжки є пані Ірина Сашко, для якої це є вже чергова книга. Чекаємо на наступну!»

Опісля слів о. Маріуша, своїми враженнями та роздумами вже від прочитаної книжки пані Ірини, поділився ректор Вищої Духовної Семінарії в м. Городку о. д-р Віктор Білоус.

«Прочитавши цю книгу, я зміг багато чого для себе взяти та трохи ввійти в духовність пані Ірини. Я зауважив, що пані Ірина найбільше цитує двох маріологів, а це св. Йоана Павла ІІ та св. Людовік Марія Гріньйон де Монт Форт. Я, як мораліст, задав собі питання про те, звідки взялась людськість Ісуса, яке Його ДНК та якими були Його риси обличчя? Також ця книжка для тих, хто шукає відповіді на запитання: хто ми, звідки ми, яка наша ідентичність? Відповіді на ці питання сміливо можна знайти у цій книзі через постать Марії. У книзі присутні багато грецьких термінів та згадані усі кападокійські Отці Церкви. Дуже часто зустрічаються такі категорії слів як особа, стосунки, обличчя, погляд, взаємини, діалог які можна віднести як до людини, так і до Бога. «Маґніфікат» – вигартований нитками Святого Письма. Я отримав велику духовну насолоду від прочитання цієї книжки. Тішуся, що такий твір з‘явився, це справжнє богослов‘я молитви».

На закінчення, ведучі презентації книги, а це о. проректор Сергій Хитрий і с. Схоластика Гулівата OSB, цьогорічна випускниця, запросили саму авторку, д-р Ірину Сашко, щоб поділилася своїми враженнями і відчуттями.

 «Написання нових книжок і презентації мене вже так не вражають, це не ті емоції і зворушення як вперше. До написання нових книжок та презентацій можна звикнути, але ніколи не можна звикнути до стосунків, до іншої людини, бо це глибина, і єдине адекватне, що можна зробити, зустрівши іншу особу – це, як вчить Ісус Христос, помити їй ноги. Кожна конкретна зустріч із вами, студентами – це для мене дар і завдання, і це для мене натхнення, ви моє натхнення. Я обожнюю з вами шукати Боже обличчя. І вірю, що цей інститут буде місцем діалогу між нами та Богом, і місцем спільного діалогу між собою. Марія – мати Слова, вчить нас спілкуватися, і саме тому ця книжка про «Маґніфікат» – пісню Богородиці».

Після закінчення своєї промови усі присутні мали змогу поставити запитання для авторки, а також особисто поспілкуватися, отримати автограф для особистої книги і зробити фото.

Щиро вітаємо пані Ірину Сашко і бажаємо надалі знаходити сили, щоб надихати студентів не боятися сміливих духовних кроків у присутності Святого Духа!

Анастасія Здибель, IV курс

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *