ОФІЦІЙНО: с. Людмила Рихальська стала новим Директором Школи Сакральної Музики

23 грудня 2022 року правлячий єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський своїм декретом призначив с. Людмилу Рихальську директором Школи Сакральної Музики при Інституті Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку.

с. Людмила Рихальська належить до Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії (гоноратки) і є випускницею Школи Сакральної Музики. У своєму коментарі стосовно призначення вона сказала:

«Господь в моєму монашому житті робить багато неочікуваних несподіванок. Однією з них є моє нове призначення. Це новий виклик! Я його приймаю. Мене радує, що в Школі Сакральної Музики є гарна і сильна команда професійних викладачів, що, зрештою, я й сама відчула, навчаючись у цій школі. А це дуже важливо! Органіст – це той, хто правильно і професійно веде спів на Святій Літургії, будучи посередником між священником і людьми під час співу, допомагає глибше переживати Месу. Наша Церква в Україні потребує таких помічників, а Школа сакральної музики дає можливість ними стати. Хочу бути добрим знаряддям в Божих Руках. Нехай моє нове служіння в Школі Сакральної Музики принесе добрий плід для поширення Божої слави у Церкві».

Ольга Корольова, перша директорка Школи Сакральної Музики (2021-2022) поділилася своїми думками про своє служіння:

«Моє служіння – це був цінний досвід насамперед духовного зміцнення і зростання. Викладачі та студенти Школи Сакральної Музики – безмежно творчі і цікаві особистості, а ще в кожного з них особливі стосунки з Богом. Вони показали мені як можна довіряти, служити і жертвувати Господу свої таланти і покликання. А ще вони дали мені усвідомлення, що часом люди, які нас оточують є набагато глибшими і багатограннішими, ніж ми можемо уявити. Мої студенти навчили дивитись глибше, знаходити потаємне і берегти здобуте. Ми підзаряджаємо один одного своїм запалом і творчістю, а це для мене безцінно в людях. Бути директором – не легко, а виконувати свою місію під час пандемії і війни-вдвічі складніше. Та я переконана, що цей досвід ще зіграє на мою користь, а зараз просто вдячна Богу, що мала можливість послужити Його справі в такий спосіб».

О. Олег Жарук, ректор Інституту, при якому діє Школа Сакральної Музики, дав свій коментар стосовно діяльності Школи і нового призначення:

« Насамперед я дуже вдячний Ользі Корольовій за її служіння у Школі Сакральної Музики. Вона працювала у непростий час. Спочатку це була пандемія коронавірусу, а потім на нашу землю прийшла війна. Однак я захоплений ентузіазмом цієї людини. Будувати щось нове складно, але команда викладачів, яка вже сформована дійсно робить діяльність Школи досить активною і плідною. А стосовно призначення с. Людмили Рихальської я можу сказати, що я дуже радію, що випускниця саме нашої Школи сьогодні її очолить, адже вона знає її діяльність зсередини. А з іншого боку, професійні якості с. Людмили і те, що вона практичний органіст, дасть можливість відповісти на потреби і подальший розвиток церковної музики в Україні. Тому щиро вітаю і нехай Святий Духа надихає у новому служінні!»

Нагадаємо, що Дієцезіальна Школа Сакральної Музики при Інституті Богословських Наук заснована 1 травня 2021 року єпископом ординарієм Кам’янець-Подільської дієцезії Леоном Дубравським, а її історія сягає спочатку музично-літургійної спеціалізації (1997-2014), а пізніше спеціалізації Сакральної музики (2016-2021) в Інституті Богословських Наук. Це перша школа в Україні, яка формує майбутніх канторів, органістів і регентів церковних хорів латинського обрядку. Школа Сакральної Музики є внутрішньо-церковним навчальним закладом Кам’янець-Подільської дієцезії.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *