«Навернення. Служіння. Спільнота»: відбулися реколекції для студентів на початок академічного року

З 6 по 8 вересня 2021 року в Інституті Богословських Наук під час навчальної сесії відбулися реколекції для студентів на тему «Навернення. Служіння. Спільнота». Цьогоріч реколектантом був о. Андрій Безкоровайний, префект у Митрополичій Вищій Духовній Семінарії у Львові, викладач Теологічного Інституту св. Йосипа Більчевського та викладач нашого Інституту Богословських Наук. 

Час реколекцій – це особливий час духовного оновлення. Протягом цих трьох днів студенти брали участь у Святій Месі з реколекційною проповіддю, а ввечері слухали конференції. Окрім того, спільнота студентів мала адорацію Хреста Господнього, адорацію Пресвятих Дарів і зустріч у групах.

Реколекції стали чудовою нагодою, щоб задуматися над своїм покликанням, працювати над розкриттям своїх талантів, що визначають напрям служіння, але також – і можливістю побачити недоліки, над якими потрібно працювати. Це спонукає нас шукати Бога, відкривати Його в інших, а також шукати примирення з Ним у таїнстві Покаяння. Тому невід’ємною частиною реколекцій була сповідь та можливість духовної розмови. Адже, надважливим елементом духовного життя є навернення, переміна серця – щоб могти бути правдивим знаряддям Божим.

У своїх конференціях отець наголошував на важливості спільноти, порівнюючи її до виноградної лози: «Як різні гілки у винограднику приносять плоди лише тоді, коли вони є сполучені зі стеблом, і таким чином з’єднані з коренем, так само і ми в наших різних спільнотах, до яких належимо, щоб приносити добрі плоди, щоб наше життя було соковитим, насиченим, маємо перебувати в Ісусі Христі». Бути закоріненим в Ісусі Христі означає щоденне спілкування з Ним, молитву, участь у таїнствах, слухання Його Слова. Адже, цього, як християни, ми повинні вчитися, щоб будувати мир у тих середовищах, де перебуваємо, щоб з любові служити Церкві Христовій. 

«Як на мене, такі конференції потрібно час від часу проводити, – ділиться своїми думками Володимир Сеньків, студент 5 курсу, – тому що вони освіжають духовне життя християнина, даючи по-новому зрозуміти певні речі. Ці реколекції сподобались тим, що допомогли пригадати важливість навернення: про те, що важливо час від часу переглядати свої відносини з ближніми і з Богом, що навернення потрібне на кожному етапі життя, постійно; про те, чи вмію я помічати в собі недоліки, а також хороші якості; про важливість спільноти, про те, що ми маємо йти разом на шляху до Христа, підтримувати одне одного; і про важливість служіння, про те, що в служінні захована справжня його велич. Дуже сподобалося також адорація Пресвятих Дарів і Адорація Хреста. Те, що була вечірня конференція, – це свого роду введення через неї у вечірній пункт програми, тоді цей пункт був ще живішим, наповненішим».

На закінчення реколекцій студенти мали працю в групках, де ділилися враженнями, думками, переживаннями. Про свій досвід розповідає студентка І курсу Анна Киналь: «Дуже сподобалися мені наші реколекції. Найбільше мені запам’яталась проповідь в другому дні реколекцій про спільноту, а також вечірня конференція на цю тему. Теж на закінчення були в нас питання на тему служіння: «Коли хто хоче бути першим, нехай буде з усіх останнім і усім слугою». Ділення в групках і відповідь на запитання дуже багато дало мені для зрозуміння, і відкривання певних речей, ситуацій в моєму житті наново. За це вдячна Богу, а також о. Андрію, який провів в так легкий і цікавий спосіб реколекції. З них винесла собі, що під час служіння в спільноті, потрібно весь час навертатись. І тому прагну вчитись служити іншим безкорисливо! За все слава Богу!»

Спільнота студентів Інституту висловлює щиру подяку, насамперед, Богу за Його щедрі дари для кожного з нас, а також для о. Андрія, за його служіння для нашого Інституту.

Текст і фото: Вероніка Чорноус

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *