Проректор Ірина Сашко взяла участь у ІІ Міжнародній Асамблеї Вищих Настоятелів та Настоятельок спільнот богопосвяченого життя УГКЦ

«Як я полюбив вас, так і ви любіть один одного» (Йн 13, 34).

Койнонія в житті монаших спільнот» – під такою назвою з 9 по 12 листопада 2022 р. в Римі відбулася ІІ Міжнародна Асамблея Вищих Настоятелів та Настоятельок спільнот богопосвяченого життя УГКЦ, у якій взяла участь також проректор нашого Інституту богословських наук, др. Ірина Сашко. Пані Ірина виголосила доповідь на тему: «Парадигма тринітарної любові в інтерперсональних стосунках монашої спільноти», в якій торкнулася проблематики внутрішнього функціонування монастиря (спільнота ad intra), ставлення богопосвячених осіб до людей з-поза спільноти, їхньої діяльності в Церкві та суспільстві (спільнота ad extra), а також ролі і значення настоятелів. Позаяк, як навчав Блаженніший Любомир Гузар, «влада є небезпечною річчю, якщо нею володіє людина низького духовного рівня».

На Асамблеї був присутній Блаженніший Святослав Шевчук, а також префект Декастерії для Східних Церков, кардинал Леонардо Сандрі. Своє слово до Високопреподобних настоятелів та настоятельок виголосили також Преосвященні владики: митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії Діонісій Ляхович, а також голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, Михайло Бубній.

Серед багатьох доповідачів варто підкреслити актуальність тематики монс. Антоніо Абуда, ОАМ – секретаря Декастерії для Східних Церков, який говорив про дисциплінарний аспект життя обітом вбогості в чернечій спільноті, та керування фінансами монастиря.

Надзвичайно цікавою була доповідь проф. Папського університету «Терезіанум», о. Лукаша Стшиж-Стейнерта OCD на тему слухання та комунікації в монашій спільноті. Доповідач звернув увагу на те, що подвійне життя богопосвячених осіб є наслідком байдужого ставлення до них з боку настоятелів та настоятельок. Підкреслив значення взаємного слухання як першочергового прояву любові до ближнього, яке може вберегти від фарисейства та лицемірного життя в монастирі.

Експерт з довготермінових стратегій, пан Євген Глібовицький та заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, о. Андрій Зелінський, ТІ, говорили про зцілення ран і лікування травм, а також про виклики суспільства як завдання для чернецтва.

Крім цікавих доповідей, дискусій і розмов, учасники Асамблеї взяли участь в урочистій Літургії в храмі Колегії Св. Йосафата, відвідали собор св. Софії в Римі, а що найголовніше – мали честь бути як на загальній, так і на короткій приватній авдієнції у Папи Франциска. Монашество УГКЦ вручило Папі дуже символічний подарунок: мітру й орнат, пошиті Сестрами Воплоченками. На останньому вигаптувано Розп’яття, з якого стікає кров на вистраждану українську землю, яку Ангели збирають у золоту чашу. Також на ризах золотими літерами розміщено напис: Ecclesia Martyr, тобто Церква Мучеників.

«Це була, хоч і нелегка, проте гарна поїздка. Вона не лише вчергове показала мені красу і багатство нашої Церкви, її Традиції і обрядів, а й принесла нові чудові знайомства. Довгі, плідні і надзвичайно цікаві розмови з монахинями та монахами зі Східного Обряду збагатили мене і поширили мої горизонти», – поділилася своїм досвідом п. Ірина.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *