Розпочався ІІ семестр 2020/2021 академічного року

У зв’язку із важкою ситуацією – розповсюдження вірусу covid-19, навчання в Інституті Богословських Наук від жовтня по січень 2020/2021 навчального року відбувалося в режимі онлайн. Студенти мали лекції та здавали езкамени у програмі ZOOM. Проте ІІ семестр цього академічного року вдалося розпочати вживу, у стінах Інституту: 22 лютого студенти почали навчальну сесію.

Іспити

Студенти І та ІІ курсів мали іспит із Теодицеї – філософського предмету про виправдання Бога щодо наявності зла й несправедливості у світі. Іспит прийняв д-р Олексій Павлюк. Для І курсу це був перший екзамен, який вони здавали в Інституті, адже до цього вони були лише онлайн. На жаль, через пандемію та чисельні захворювання цього року не вдалося провести урочисту інавгурацію, тож приємною несподіванкою для І курсу стало – вперше побачити свої залікові книжки. Студенти старших курсів (ІІІ-V) здавали екзамен із Історії Церкви (Новітня доба) у о. Олега Жарука.

Лекції

Від понеділка по п’ятницю студенти І-ІІ курсів вивчали Логіку разом із викладачем о. ліц. Тарасом Вдовченко. А ІІІ-V курси мали лекції із Літургіки (Літургійний рік) у о. д-ра Віталія Слободяна.

Також під час сесії студенти вперше за довгий час не ділилися на курси, але мали можливість разом (від І по V курс) вивчати предмет: Фундаментальне богослов’я. Викладав о. д-р Ярослав Рудий.

ПОДІЇ

Зустріч Студентської ради

У понеділок 22 лютого відбулася зустріч Студентської ради на чолі із Головою – студенткою ІV курсу Іриною-Валентиною Артковською. Студенти обговорювали пройдешній І семестр: підсумовували реалізовані проекти, розмовляли про навчання, ділилися власними думками стосовно функціонування Ради у онлайн режимі. Також розмовляли та дискутували про ІІ семестр: мрії, плани, бажання та шляхи їх реалізації. Вже у п’ятницю, 26 лютого, під час загальноїзустрічі для студентів Голова Студентської Ради розповіла про найближчі плани, а це зокрема: нічна адорація Пресвятих Дарів (березень), веселий вечір (квітень), інтелектуальна гра «Ігри богословів» (травень), пікнік (червень). Серед важливих планів – це спільний виїзд студентів до одного з куточків України, а також ремонт кімнати для студентів, яка знаходиться на І поверсі.

18 річниця смерті єпископа Яна Ольшанського

Серед важливих подій під час сесії не можна не виокремити Святу Месу 23 лютого, яку відправили  у каплиці Інституту за померлого єпископа Яна Ольшанського у 18 річницю його смерті.

Літургію очолив д-р о. Ярослав Рудий, з яким співслужили  ректор о. Олег Жарук та проректор о. Сергій Хитрий. Участь у Службі Божій взяли студенти та працівники Інституту. У проповіді о. Ярослав підкреслив значення постаті єп. Ольшанського для відродження Кам’янець-Подільської дієцезії у 90-х роках, а також заснування Вищої Духовної Семінарії та Інституту Богословських Наук. «Але над усе єпископ Ян був людиною молитви. Усі важливі справи він розпочинав молитвою і нею завершував, а Розарій ніколи не випускав з рук», – підкреслив о. Ярослав Рудий.

Нагадаємо, що в 1992 році єп. Ян Ольшанський заснував в Городку перші катехитичні курси, які провадив сам і залучав до лекцій священників – професорів Вищої Духовної Семінарії. Згодом курси стали трирічними з більш поширеною програмою, а вже від 1997 року вони переросли в Інститут Релігійних Наук, а згодом в Інститут Богословських  Наук.

Перегляд мультфільму

За традицією, уже другий рік поспіль, студенти присвячують один вечір під час сесії для перегляду фільму. Цього разу це був новий мультфільм від Pixar «Душа». Перегляд фільму для студентів – час відпочинку після напруженого дня лекцій. Хоча також не обійшлося без обговорення, яке тривало не тільки після закінчення перегляду, але й протягом наступних днів, адже мультфільм показує глядачеві нехристиянське життя після смерті. Проте, як підсумувала студентка ІV курсу Марина Слободян: «Попри усі мінуси, я побачила головний посил для себе – треба жити кожною миттю, а не «гризти» себе та інших!».

Хресна Дорога

У четвер день закінчився розважаннями над Хресною дорогою Спасителя, яку провадила с. Олена Ревчук – студентка ІV курсу. У Хресній дорозі взяли участь не тільки студенти, але й викладачі Інституту. Стояння за стоянням, разом із музичним супроводом Вікторії Чорнобай, студенти заглиблювалися у містерію страждань Спасителя Ісуса Христа.

Під час Хресної дороги нам товаришував Папа Франциск із енциклікою «Світло віри», в якій читали, що наша подорож у часі земного буття освітлюється Божою присутністю, і саме «через Того, хто є Світлом від Світла, Єдинородним Сином Отця, ми приходимо до пізнання Бога та стаємо здатними пробуджувати в ближніх прагнення наблизитися до Нього».

Зустріч редакції часопису «Immaculata»

Також під час сесії відбулася зустріч  команди студентів, які працюють над часописом «Immaculata» на чолі із головним редактором часопису Катериною Лучко – студенткою ІІІ курсу. Зустріч розпочалася із підсумків виконаної праці уже виданого першого номеру журналу, а також подячного слова усім, хто долучився до його створення. Також було оголошено план роботи над другим виданням за 2020/2021 навчальний рік.

Нагадуємо, що річний журнал «Immaculata» – часопис Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії, який розповідає про історію Інституту, його внутрішнє життя, а також важливих цьому закладу людей. Придбати журнал ви можете зателефонувавши за номером +380971942525.

Зустріч із ректором

На завершення тижня, у п’ятницю, студенти мали зустріч із ректором о. Олегом. Ректор розповів коротко про перебіг поточних справ, також ознайомив студентів із майбутніми подіями, планами, зокрема – семінарами, які відбудуться під час наступних навчальних сесій. Також о. Олег повідомив про навчання у червні: «З огляду на пандемію коронавірусу і неможливість проведення спеціалістичної сесії онлайн – виникла потреба у проведенні її у червні». Звісно, усі плани будуть реалізовані за умови, якщо не буде ще одного спалаху пандемії коронавірусу.

Лучко Катерина, ІІІ курс, спеціалізація Суспільні комунікації

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *