Школа капеланського служіння: перші випускники завершили навчання і отримали дипломи

Перший випуск

Історії людей, які знають, що таке війна

Вадим Дорош — колишній військовий. Сьогодні він — священник, який скоро офіційно стане військовим капеланом. Втім духовну й психологічну підтримку побратимам чоловік надає вже не один рік.

— При роботі на передовій мені допомагає те, що я сам був військовим і у мене залишилася ментальність воїна. Тому я без проблем входжу у середовище військовослужбовців і вони мені довіряють, — зауважує священник.

о. Вадим Дорош
Фото: Городок.City

Вікторія Муратова — волонтерка, катехитка та мати військовослужбовця. Її син у перші дні повномасштабної війни став до лав ЗСУ. І спершу, спілкуючись із ним, жінка часто припускалася помилок. Сьогодні ж вона добре знає, як спілкуватися із воїнами.

— Курс для жінок у Школі капеланського служіння дав мені багато нових знань і можливість поглибити ті, які у мене вже є, зокрема із богослов’я та психології. Тепер я ними ділитимусь з іншими, — зазначає мати воїна.

Вікторія Муратова
Фото: Городок.City

Результат тривалого навчання

Вікторія Муратова та о. Вадим Дорош — перші випускники Школи капеланського служіння. За час навчання вони опанували низку богословських, філософських, історичних та психологічних дисциплін. Крім цього, пройшли курс тактичної медицини та фізичної підготовки й вивчали міжнародне гуманітарне право.

— Мета Школи капеланського служіння — підготувати капеланів, котрі будуть служити як у зоні бойових дій, так і у тилу. А також кваліфікованих і науково підкованих жінок мирянок й монахинь, які, відповідно до специфіки свого служіння та діяльності, будуть використовувати здобуті знання для підтримки ветеранів, членів їхніх родин та постраждалих від війни, — відмічає директорка Школи капеланів Аліна Ніколаєнко.

Аліна Ніколаєвська
Фото: Городок.City

Навчання для капеланів у Школі тривало майже два роки (від осені 2022 року до травня 2024 року). Студенти пройшли десять чотириденних модулів, які складалися із 22 предметів. Жінки вчилися рік і відповідно мали вдвічі менше годин навчання. У результаті сертифікати про завершення курсу отримало 29 капеланів та 16 жінок монахинь та мирянок.

— Підсумовуючи навчання наших випускниць та випускників, можу сказати, що мене тішать дві речі: перша — це те, що вони діляться своїм досвідом, аналізують минуле і бачать помилки, яких допускалися до навчання у Школі, а друга — вони зрозуміли потребу далі розвиватися. А добрим результатом будь-якого навчання є відчуття, що ти щось пізнав, але й зрозумів, що ще багато не знаєш. І це мотивує людину до розвитку і самовдосконалення, — наголошує єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук, який відповідає за військове душпастирство при Конференції єпископів України і є засновником Школи капеланського служіння у Городку.

Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук родом із Городка
Фото: Городок.City

Наразі у Школу капеланів набирають нову групу священників та жінок мирянок і монахинь. Інформацію про вступ охочі можуть отримати у настоятелів своїх парафій. Кількість місць у Школі обмежена. Навчання розпочнеться у вересні цього року.

ДЖЕРЕЛО: Городок.City

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *