Відбулася друга зустріч органістів: обмін досвідом та зустріч у спільноті однодумців

17-18 травня 2024 року вже вдруге відбулась зустріч органістів, яку організувала Школа Сакральної музики Камянець-Подільської дієцезії. Місце зустрічі було незмінне – Інститут богословських наук Непорочної Діви Марії в Городку.

У перший день зустрічі с. Яна Чоп FMM, яка працює в Дніпрі з дітьми, що мають розлади аутистичного спектру, провела  теоретично-практичну конференцію на тему: “Музико-терапія як засіб міжособистісного спілкування. Це був гарний досвід спілкування через музику і рухи. Активну участь у вправах, запропонованих лекторкою, прийняли студенти та органісти, які приїхали на зустріч.

Свята Меса в цей день звершувалася латинською мовою. На ній прозвучали піснеспіви різних музичних епох від григоріанського хоралу ( Missa VIIІ «De angelis», гімни «O filii et filiӕ», «Ubi caritas», антифона «Regina cӕli») до XVII століття («Panis angelicus» С. Сasciolini) і  сучасності («Surrexit Dominus» о. Я. Росочинського). Після вечері була можливість познайомитись та поспілкуватись, поділитися радощами та труднощами, з якими органісти зустрічаються у своїй праці та служінні. Завершувало цей, насичений враженнями, день виставлення Пресвятих Дарів. Учасники мали можливість зустрітися з Господом під виглядом Хліба і прославляти Його співом.

Другий день зустрічі органістів розпочався співаною Утренею (Літургія годин). Пізніше була можливість познайомитись з постаттю Святого Григорія Великого-Двоєслова та почути цікаві історичні факти про його життя від о. Домініка Яцкова. Під час другої конференції о. Віталій Слободян наблизив поняття структури Святої літургії римського обряду, торкнувся літургійних періодів та літератури, яку можна використовувати, готуючись до Святої Меси. 

Учасники зустрічі змогли ознайомитися із новим виданням Школи, а це «Літургійний акомпанемент» (друге видання). Це збірка діалогів, акламацій, молитов, необхідних органісту для супроводу Святої Меси. Відповіді подані згідно українського перекладу третього взірцевого видання “Римського Месалу”, затвердженого XXII Конференцією Римсько-Католицьких Єпископів України (Львів, 25. 03. 2004 року) та Конгрегацією Божого Культу і Дисципліни Таїнств (прот. №2417 / 03 / L, від 4. 10. 2004 року). Гармонізацію до видання зробила Регіна Надкренична – головна органістка Кишинівської єпархії у Молдові і викладач у нашій школі.

Коротка репетиція, яка об’єднала учасників зустрічі в хор, мала підготувати до активної участі в центральній події дня – Святій Месі. «Співайте для Господа пісню нову, уся земле, співайте для Господа!» (Пс. 95:1) – реалізуючи це слово, учасники співали вже відомі і нові піснеспіви: «Missa Spei» U. Dąbrowska, «Deus caritas est» H. J. Botor, «Аnima Christi» М. Frisina, «Честь Тобі, Діво» P. Bębenka, «Приходиш Боже» L. Twardowski, «Magnificat» о. Я. Росочинського (гімн Інституту Богословських Наук), «Маріє, сховай мене» в обробці для хору К. Перекліти.

Нагадаємо, що цьогоріч зустріч для органістів пройшла вдруге і зібрала понад 20 як початківців так і професійних органістів з цілої України: Чортків, Кременчук, Коростишів, Вінниця, Бар, Кам’янець-Подільський, Золочів та інші.Метою таких зустрічей є розвиток літургійної музики України, підвищення рівня майстерності органістів латинського обряду Католицької Церкви, поглиблення знань і збагачення новим досвідом. Перебування разом чинить з нас спільноту і об’єднує у бажанні духовно і професійно зростати для подальшого плідного служіння. 

Ми вдячні усім добродіям і усім, хто спричинився до того, щоб відбулась ця зустріч. Нехай сам Господь буде усім винагородою!

с. Людмила Рихадьська SCM, директорка Школи Сакральної Музики

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *